ЕП, квал.: ЦР7 за славље Португала, Пољаци једва са Грузијом...

Фудбалери Португала победили су Јерменију у гостима са 3:2 у петом колу И групе квалификација за Европско првенство 2016. године.

Фудбал 13.06.2015 | 20:45

Херој меча био је Кристијано Роналдо, који је постигао хет-трик. У групи Д Пољска је победила Грузију 4:0, уз хет-трик Левандовског, а Ирска и Шкотска ремизирали су 1:1.

У последњем мечу у термину од 18 сати, Мађарска је у оквиру Д групе добила Финску на страни са 1:0.

Србија је испустила бодове у Јеревану, а већ после 15 минута игре видело се да ни Португал неће имати лак посао. Пизели је феноменално извео слободан ударац, преварио је голмана Руија Патрисија који је очекивао центаршут и послао је лопту од пречке у гол.

Међутим, у 29. минуту Мутињо је изнудио пенал, а Роналдо је своје вече започео пославши лопту у леву голманову страну за 1:1.

Управо је Кристијано и решио питање победника у размаку од само три минута у другом полувремену – у 55. минуту Бруно Алвеш упутио је дубинску лопту, а Роналдо је искористио неодлучност одбране ривала, искористио своју брзину и лобовао је Березовског за 2:1.

Онда је Роналдо у 58. минуту постигао фантастичан гол – са око 25 метара послао је лопту у горњи леви угао и тако је остварио свој 35. хет-трик у каријери, а трећи у дресу репрезентације.

Није све ишло глатко до краја за Португал, у 62. минуту Тијаго је искључен јер је добио други жути картон због повлачења, а борбени домаћин је у 72. минуту смањио на 3:2 – стрелац је био Мкојан, који је одбитак сместио у мрежу.

До краја су Јермени притискали, али великих прилика није било, па је Португал остварио четврту победу у низу.

Роберт Левандовски остварио је други најбржи хет-трик у историји квалификација – дао је три гола у четири минута, између 89. и 93, и тако је потврдио тријумф Пољске над Грузијом 4:0. Претходно је Милик у 62. минуту донео вођство Пољацима.

Пољској на руку иде и други резултат у Д групи – Ирска је голом Волтерса повела против Шкотске код куће, али је коначни резултат поставио Џон О’Шеј голом у 47. минуту.

Коначно, у групи Ф значајан тријумф у борби за треће место, можда и кључни, остварила је Мађарска. Јунак тријумфа у Финској био је 26-годишњи фудбалер ХСВ_а Золстан Стибер, који је у 83. минуту дочекао лопту на волеј на ивици шеснаестерца и закуцао ју је у мрежу.