СП - Паун одушевљен, не само због освојених бодова!
Селектор "орлића" презадовољан начином на који се његови играчи разумеју на терену. "Једноставно су били прејаки", каже његов колега са клупе Малија.
Фудбал 03.06.2015 | 18:20
Србија је у среду уписала прва три бода на Светском првенству за фудбалере до 20 година, које се одржава на Новом Зеланду.
Победом 2:0 против Малија, "орлићи" су се изједначили са осталим ривалима у групи, а због најбоље гол-разлике водећи су на табели уочи дуела са Мексиком у суботу од 6 сати.
Селектор Вељко Пауновић није крио одушевљење после победе, али га поред три освојена бода још нешто радује, као и све навијаче наше репрезентације који су гледали утакмице против Уругваја и Малија.
"Одушевљен сам не само због три бода, већ и због начина на који се моји играчи разумеју на терену. Знамо да нас против Мексика чека тежак меч и мораћемо максимално озбиљно да уђемо у њега. Способни смо да одиграмо још једну добру утакмицу, али прво нам је потребно да се добро одморимо до суботе", изјавио је Пауновић после утакмице и похвалио ривала из Африке.
"Одушевљен сам због прве победе на Светском првенству, али бих и честитао Малију на доброј игри коју су приказали".
Пауновићев колега са клупе афричке репрезентације, Фањери Дијара, сматра да су се наши момци заслужено радовали на крају.
"Једноставно су били прејаки... Неки моји играчи нису одиграли на нивоу на којем иначе играју и разочаран сам због тога. Да бисмо против Уругваја могли да се надамо повољном резултату, мораћемо да пронађемо мотив за ту утакмицу. Мислим да моји играчи имају квалитет да изборе пролаз у осмину финала", сматра Дијара.
Коментари / 0
Оставите коментар