ПЛ: Остаде Њукасл, Хал испаде, брукање Ливерпула на крају!

Фудбалери Њукасла успели су у последњем колу Премијер лиге да изборе опстанак пошто су савладали Вест Хем са 2:0 и ако су оставили Хал без шанси да се спасе, иако су "тигрови" одиграли без голова са Манчестер јунајтедом. Ливерпул се прописно обрукао и на гостовању Стоуку поражен је са чак 6:1, али ће због неуспеха Саутемптона против Манчестер ситија (2:0) ићи у квалификације за Лигу Европе. Директно у то такмичење иде Тотенхем који је славио против Евертона са 1:0, а из лиге су одавно испали Барнли и КПР.

Фудбал 25.05.2015 | 13:00

Да је неко рекао Ливерпулу шта ће се десити у последњем колу, сигурно не би ни отпутовао у Стоук. Гости са Енфилда су за 23 минута примили пет голова, а начео их је Дијуф погоцима у 22. и 26. минуту. Голеаду су наставили Волтерс у 30, Адам у 41. и Нзонзи у последњем минуту полувремена.

Светла тачка, ако се то може назвати тако, је погодак одлазећег капитена Стивена Џерарда који је ублажио овај страховити пораз у 70. минуту, али није домаћин пропустио прилику да се упише у другом делу игре, тачније Питер Крауч који је четири минута пре краја сусрета запечатио шестицу гостима из Ливерпула.

Бруку свог тима са клупе је морао да гледа репрезентативац Србије Лазар Марковић који у овом сусрету није добио прилику.

Гиљотина је стајала изнад Њукасла, али су се "свраке" одлично снашле и савладале Вест Хем, те са три бода прославиле опстанак у Премијер лигу. Дуго је домаћин чекао на погодак, а онда је на центаршут Гутјереза главом реаговао Сисоко који је надскочио своје чуваре и савладао голмана Адријана.

Вести из Њукасла ослушкивали су играчи Хала који су се надали киксу црно-белих, али су морали да победе Манчестер јунајтед што је био веома тежак задатак, који се на крају није ни остварио пошто су "ђаволи" отишли непоражени, иако је Фелаини због дивљачког старта искључен.

Како се ништа не би препустило случају, "свраке" су пет минута пре краја удвостручили предност преко асистента код првог гола Гутјереза и тако поставили коначних 2:0. Шта више, Карверови изабраници су завршили на 15. позицији, оставивши Сандерленд и Астон Вилу испод себе.

Саутемптон је имао једно време прилику да оде у Лигу шампиона, а на крају сезоне неће играти ни у Лиги Европе, а на то је директно утицао пораз од Манчестер ситија на гостовању. Лампард је у 31. минуту "грађанима" донео вођство, а Агуеро два минута пре краја побио сваку наду гостију да ће изаћи на велику сцену наредне године.

Српски репрезентативац Филип Ђуричић играо је од старта за Саутемптон, а заменио га је у 59. минуту Ворд-Праус, Душана Тадића није било због повреде, док је Александар Коларов за Сити одлично обавио свој део посла у дефанзиви.

Арсенал се голеадом опростио од својих навијача, а свој дан је имао Тео Волкот. Брзоноги крилни нападач жељан је игре и три пута се уписао у стрелце, једном и Џек Вилшер, па је Вест Бромвич Албион са 4:1 испраћен са "Емирата".

Ефикасно је било и на Стамфорд бриџу где је Челси добио Сандерленд са 3:1, а све је било у знаку Дидијеа Дрогбе. Сјајни нападач је одиграо пола сата на опроштају од "плаваца" и због лакше повреде су га саиграче изнели са терена, а његова замена Дијего Кошта и двоструки стрелац Лоик Реми су се побринули за тријумфалан крај шампионске сезоне.

Српски репрезентативци Бранислав Ивановић и Немања Матић су одиграли цео меч.