КЛС: Звезда без проблема до 9-0!

Кошаркаши Црвене звезде и даље су без пораза у Суперлиги Србије пошто су у деветом колу савладали Металац без већих проблема 87:69 (29:20, 14:12, 21:16, 23:21).

Кошарка 24.05.2015 | 10:40

И даље се у националном шампионату тражи неко ко ће црвено-белима стане на црту, а то у овом тренутку сгируно није Металац који је пружио пристојну игру у првом полувремену, али је разлика лагано била све већа, па се дошло до коначних "+18".

Звезда је у меч ушла са петорком Вилијамс, Блажич, Дангубић, Митровић и Марјановић, док су им се супротставили Протић, Јеремић, Мајсторовић, Тодоровић и Кутлешић. Публика у Пиониру је присуствовала веома ефикасној првој деоници где су црвено-бели дали 29 поена, али и примили 20, уз веома добру игру Немање Дангубића који је до полувремена сакупио 10 поена (2/3 за два и за три).

Прва и друга четвртина као да нису биле део исте утакмице, јер су напади обе екипе отупели више него што су добро одбране игране, а са обе стране промашивани су отворени шутеви, док је егзекуција код домаћина претежно препуштана Џенкинсу који је имао 2/6 из игре.

Ипак, изабраници Дејана Радоњића иако нису пружали најбољу игру, држали су са лакоћом вођство против Металца које је дошло и до двоцифрене предности у 13. минуту. Црвено-бели су све до полувремена били веома далеко тиму из Ваљева, али је гостујући колектив после великих "+15" (39:24) успео колико-толико да смањи предност за четири поена.

Уз Дангубића, до полувремена добру игру је пружио и Митровић са шест поена, као и Калинић са две погођене тројке, док је игру Металца на својим леђима носио Мајсторовић са 12 поена уз само један промашени шут из игре (5/6).

Најбољи центар лиге Бобан Марјановић није имао разлога да пали своје моторе, јер је спољна линија Звезде сасвим добро држала разлику и без проблема ишла ка победи у другом полувремену, па су и трећа и четврта деоница такође припале домаћем тиму који је још једном показао да му нема равном ове сезоне.

Тренер Радоњић је искористио одличну форму Маика Цирбеса који је био најефикаснији са 16 поена, Немања Дангубић је сакупио 14 поена, док је Калинић дао девет поена. Мајсторовић је и до краја сусрета имао сасвим солидну ролу са 15 поена, исто је дао Протић, а Тодоровић је убацио 11 поена.

Суперлига Србије, 9. коло:

ФМП - Константин 82:83 (26:13, 22:21, 24:23, 10:26)
Мега Лекс - Партизан 95:96 (19:16, 23:18, 24:27, 19:24, 10:11)
Црвена звезда - Металац 87:69 (29:20, 14:12, 21:16, 23:21)
Војводина - Тамиш 65:62 (19:12, 11:9, 13:20, 22:21)

Табела: Црвена звезда 9-0, Партизан 8-1, Металац 5-4, Мега Лекс 4-5, Војводина 4-5, ФМП 3-6, Константин 2-7, Тамиш 1-8.