ШПА: Депор се извукао, не и Еибар и Алмерија, Валенсија у ЛШ!

Фудбалери Валенсије обезбедили су квалификације за Лигу шампиона, док су Еибар и Алмерија елиминисани из Примере, у последњем колу шпанског првенства.

Фудбал 23.05.2015 | 21:20

Валенсија је победом у Алмерији 3:2 задржала четврто место испред Севиље, те уједно послала ривала у Сегунду.

Еибар, Гранада и Депортиво су сезону завршили са по 35 бодова, али су Баски испали због најслабије гол-разлике, упркос победи над Кордобом 3:0. Гранада је опстанак изборила ремијем са Атлетиком, а Депортиво истим учинком против Барселоне.

Меч дана одигран је на Ноу Кампу. Скоро 100.000 навијача поздравило је нове шампионе Шпаније, те се опростило од своје легенде Шавија Ернандеса.

Сјајну фешту у Каталонији најавио је Лионел Меси са два гола у првих сат времена игре, али су потом домаћи играчи стали, што гости из Галиције користе, те погоцима Переса и Саломаа у последњих 25 минута стижу до бода вредног опстанка у Примери.

Валенсија је преокретом у другом полувремену надиграла Алмерију 3:2, погоцима Отамендија, Фегулија и Пака, за потврду четвртог места које јој доноси квалификације за Лигу шампиона. С друге стране, Алмерија је елиминисана у Сегунду.

Иза Валенсије остала је Севиља, упркос победи над локалним ривалом Малагом 3:2 у гостима. Рејес, Банега и Видал су решили дерби Андалузије у првој половини другог дела меча.

Дебакл у последњем колу доживео је Виљареал, Атлетик је доминирао у Билбао са 4:0. Сјајан крај сезоне приредио је и други баскијски тим Реал Сосиједад, тријумфом 4:2 над Рајо Ваљеканом у предграђу Мадрида.

Нажалос по Баске, остали су без трећег представника у елити. Аруабарена, Навас и Капа су за нешто више од пола сата донели победу Еибару против отписане Кордобе, али су се вратили у Сегунду.

Осим већ поменутог ремија Депортива у Барселони, кобан по њих био је и реми Гранаде са прошлосезонским шампионом Атлетиком, без голова.

Лига шампиона: Барселона, Реал Мадрид, Атлетико Мадрид
Квалификације за ЛШ: Валенсија
Лига Европе: Севиља (може у ЛШ ако освоји ЛЕ ове сезоне)
Квалификације за ЛЕ: Виљареал, Атлетик Билбао