ПЛ: ВБА нанео Челсију тежак пораз!

Фудбалери ВБА савладали су Челси са 3:0 у последњој утакмици претпоследњег, 37. кола Премијер лиге.

Фудбал 19.05.2015 | 15:40

Утакмица није имала такмичарски значај ни за један тим – домаћи су већ обезбедили опстанак, а ’Плавци’ су осигурали титулу.

Ипак, мало ко је очекивао трећи лигашки пораз екипе Жозеа Муриња, поготово тако убедљив.

Португалац није много експериментисао, једино су млади Лофтус Чик и Филипе Луис били у стартних 11 од играча који нису изнели највећи терет сезоне.

Ипак, од старта је кренуло по злу за Челси, пошто је Бераино у деветом минуту довео домаће у вођство – 21-годишњак рођен у Бурундију изванредно је шутирао са ивице казненог простора, а голман Куртоа парадом је само улепшао начин.

Двадесет минута касније гости су остали са десеторицом на терену на бизаран начин – покошкали су се Коста и Меколи, Фабрегас је шутнуо лопту у правцу конфликта и погодио Бранта у главу, због чега му је показан црвени картон.

Почетком другог полувремена ВБА је дуплирао предност – Тери је скривио пенал на Бераино, а управо је он извео пенал, по земљи и прецизно са 2:0.

Коначан резултат у 60. минуту поставио је Крис Брант – Гарднер му је кратко додао лопту из корнера, а Брант је дошао до ивице шеснаестерца и снажним ударцем погодио гол.