ИТА: Наполи једва добио Ћезену!

Репрезентативац Белгије најзаслужнији што Наполи није киксирао против екипе која је већ била помирена са испадањем из Серије А.

Фудбал 19.05.2015 | 15:20

Наполи - Ћезена 3:2 (Мертенс 19, 57, Габијадини 21 - Дефрел 15, 45+2), Фиорентина - Парма 3:0 (Родригез 13, Ђилардино 30, Салах 56), у последњим утакмицама 36. кола италијанског првенства.

Фиорентина је победом практично обезбедила нови пласман у Лигу Европе, док је Наполи задржао шансу да у последња два кола претекне Лацио или Рому и тако се "угура" макар у квалификације за Лигу шампиона.

За тако нешто мораће да игра далеко боље него у понедељак увече, јер ће му и ривали бити значајно квалитетнији - Јувентус у Торину, па Лацио, у директном обрачуну на Сан Паолу.

ТАБЕЛА: Јувентус 83, Рома 67, Лацио 66, Наполи 63, Фиорентина 58, Ђенова 56, Сампдорија 54, Интер 52, Торино 51...

Без суспендованог тренера Рафе Бенитеза и са Гонзалом Игуаином на клупи за резерве, Наполи је одиграо још један меч са доста осцилација и увелико отписаној Ћезени омогућио да му за полувреме да два гола.

Учинио је то лепим ударцима са ивице шеснаестерца Грегоа Дефрел, али је домаћин имао срећу да изузетно мотивисан и расположен за игру буде брзоноги Белгијанац Дрис Мертенс.

Он је изједначио на 1:1 после делимично изблокираног центаршута Каљехона, затим асистирао Габијадинију за преокрет на 2:1, да би у другом полувремену после проигравања Хамшика на петерцу поставио коначних 3:2.

После дугог пута у Украјину и испадања од Дњепра у полуфиналу Лиге Европе, "наполитанци" победи неће гледати у зубе, међутим, лакоћа којом примају голове не може да охрабри навијаче пред две одлучујуће утакмице.