ФРА: ПСЖ је опет шампион, Нинковић испао из лиге!

Фудбалери Пари Сен Жермена освојили су трећу узастопну титулу првака Француске, пету у клупској историји.

Фудбал 17.05.2015 | 13:20

Парижани су до новог трофеја стигли у претпоследњем колу Лиге 1, победом у Монпељеу 2:1, а захваљујући ремију Лиона са Бордоом 1:1.

"Свеци" су већи део првенства гледали у леђа оба Олимпика, и Лиона и Марсеја, али су са осам узастопних победа од средине марта искористили повремене киксеве ривала.

Коначну победу ПСЖ је остварио без свог кључног играча Златана Ибрахимовића, који је повредио лист ноге.

Блез Матуиди и Есекијел Лавеци су головима у првих 25 минута донели тријумф Парижанима, а пораз домаћина ублажио је Антони Муније, у финишу првог полувремена.

Пред последње коло ПСЖ има осам бодова више од Лиона, који ће се задовољити директним пласманом у Лигу шампиона.

У квалификације ће вероватно Монако, који је победом 2:0 над Мецом задржао два бода предностиу испред Марсеја.

Олимпик са Велодрома је славио 4:0 у Лилу, али трећа узастопна победа није успеле да надокнади низ од четири пораза током априла.

Марсеј је ипак обезбедио место у Лиги Европе, уз Сент Етјен, захваљујући победама, те ремију Бордоа у Лиону.

Позната су и сва три путника у Лигу 2, Лансу и Мецу придружио се Евијан, јер је тим Милоша Нинковића поразом од Ст Етјена остао на пет бодова од Тулуза, најближег из сигурне зоне.