Катастрофа Хајдука у вјечитом хрватском дербију!

Екипа Динама декласирала је највећег ривала Хајдук 4:0 на загребачком Максимиру.

Фудбал 17.05.2015 | 11:40

Јунак победе "модрих" над омраженим ривалом из Сплита био је Чилеанац из Манчестер Јунајтеда Анхело Енрикес.

Он је остварио хет-трик у другом полувремену, у року од само 25 минута. Вођство Динаму је већ у седмом минуту донео 17-годишњи Анте Ћорић, кога већ желе најбољи европски клубови.

Ово је седми пораз Хајдука од Динама у последњих осам дербија, једини реми остварио је средином марта на Пољуду.

Последњу победу "били" су остварили у септембру 2013, а на Максимиру нису славили од 2008. године.

Динамо је одавно обезбедио десету узастопну, а 17. укупно титулу првака Хрватске, јер два кола пре краја има 15 бодова више од Ријеке.

С друге стране, Хајдуку је неизвесно играње у Европи, јер има само бод више од Динамове филијале Локомотиве.

У следећем колу "били" дочекују Загреб, а у последњем гостују градском ривалу Сплиту.