ЈСЛ: Реми Партизана, Звезда друга, пораз Чуке...

Фудбалери Партизана и Новог Пазара одиграли су нерешено 1:1, на прослави титуле црно-белих пред око 15.000 гледалаца у Хумској. Фудбалери Доњег Срема опростили су се од Јелен Суперлиге коло пре краја првенства поразом од Напретка са 1:2 и придружили се крагујевачком Радничком на путу у Прву лигу, док ће у последње одлучити ко ће у бараж, а стрепи чак пет екипа.

Фудбал 16.05.2015 | 19:40

Партизан је пред почетак 29. кола добио пехар поводом освајања 26. титуле првака, коју је оверио у прошлом колу.

У борби за друго место Црвена звезда је коло пре краја обезбедила вицешампионску позицију пошто је савладала ОФК Београд на Карабурми са 3:2, а Чукарички је поражен од Војводине са 1:0.

Најзанимљивија је ипак борба за опстанак, а после ове рунде већ прежаљеном Рандичком из Крагујевца у другој лиги се придружио Доњи Срем који је изгубио од Напретка са 2:1 код куће и коло пре краја шампионата има пет бодова мање од Крушевљана и Спартака.

Суботичани су славили на Бањици протов Рада са 1:0, па ће тек у последњем колу бити позната екипа која ће у бараж за останак у Јелен Суперлиги. Спартак и Напредак деле ту позицију тренутно са 31 бодом, а један више има Јагодина која је одиграла без голова са Радничким у Крагујевцу.

Партизан је пред око 15.000 гледалаца у слављеничкој атмосфери почео опуштено, па је већ у 19. минуту Павловић изненадио Живковића и погодио за 1:0 директно из прекида са леве стране. Црно-бели су се ипак консолидовали до полувремена. Изједначио је Шапоњић у 44. минуту после центаршута Живковића са десне стране, Никовић је главом погодио пречку, а Шапоњић је сачекао одбитак и затресао мрежу.

У 52. минуту публика је овацијама поздравила Мирослава Вулићевића који се вратио на терен први пут од 18. октобра прошле године када је покидао лигаменте колена.

До краја меча Партизан је покушао да стигне до гола и победе, али гости су се одлично бранили и на крају су заслужено освојили бод против новог шампиона. Занимљиво је било на самом крају, иако је судија продужио меч за два минута, већ после 30 секунди надокнаде неко из публике је означио крај и тако је и било, пошто су навијачи утрчали у терен.

На стадиону на Карабурми у првом полувремену играло се отворено, није било много сецкања игре, а Звезда је практично из прве шансе повела. У 34. минуту Лазовић је искористио одлично додавање Ристића и успео је да превари голмана Чупића.

Тај резултат остао је до полувремена, а већ у 51. минуту Звезда је дуплирала вођство. Гол је постигао Орландић после акције Гаврића и Лазовића. У 55. минуту Звезда је имала шансу, промашио је Гаврић, а у контри је ОФК Београд смањио голом Зарубице. Домаћину је било потребно само три минута да изједначи, а у 58. минуту изједначио је Цуцкић.

Звезда је одмах после примљеног другог гола кренула у офанзиву, а у 65. минуту Лазовићје својим другим голом донео ново вођство црвено-белима. После центаршута Анђелковића волеј ударцем затресао је мрежу домаћина. До краја утакмице Звезда је оверила тријумф голом Вукана Савићевића у 90. минуту.

Доњи Срем је морао да тријумфује на свом стадиону како би сачувао наду у борби за опстанак, а уместо тога је допустио Напретку да слави у Печинцима головима Урошевића и Лемајића. За част Сремаца погодио је Станисављевић у 63. минуту, али до краја нису успели да направе преокрет.

Два сигурна путника у нижи ранг су позната, али се поред тога потпуно закувало на дну табеле и пет тимова може да се нађе на том 14. месту које води у бараж и борбу са трећепласираним тимом из Прве лиге (тренутно Металац) за играње у Суперлиги наредне сезоне.

Стрепе Спартак, Напредак, Јагодина, Борац и Вождовац.

До злата вредних бодова дошао је Спартак минималном победом од 1:0 на Бањици над Радом, што је додатно подгрејало спекулације да ће Суботичани однети цео плен из Београда. Стрелац гола одлуке био је Милић ударцем главом у 55. минуту, а пре тога су "грађевинари" прокоцкали идеалну шансу за вођство, јер је седам минута раније голман Мирковић одбранио пенал Милошевићу.