Реал изједначио рекорд ''Фајнал-фора''!

Кошаркаши Реала у полуфиналу против Фенербахчеа су постигли 14 тројки, као прошле године против Барселоне.

Кошарка 16.05.2015 | 22:00

Макабијев рекорд из финала 2004. године против Фортитуда (118:74) и даље стоји, само је испод њега уписана још једна екипа.

Реал Мадрид је у победи над Фенербахчеом 96:85 убацио 14 тројки и тако поново изједначио најбоље остварење на Фајнал фор турнирима, као 2014. у Милану, у тријумфу над Барселоном 100:62.

Осим што је то урадио први, Макаби је био и најбољи по проценту шута (14/23).

"Краљеви" су пре годину дана у полуфиналу шутирали 14/29, а сада 14/30 (на полувремену 8/14), уз три промашаја у последњем минуту.

Поставља се питање како ће Реал, као тим који се умногоме ослања на шут, функционисати у том елементу два дана после, у финалу против "тврдог" Олимпијакоса.

Фернандез и другови у финалу против Макабија 2014. су за 11 постигнутих тројки потрошили чак 34 лопте и изгубили резултатом 98:86 (после продужетка).