Рим: Троицки звани НЕМА ПРЕДАЈЕ иде даље!

Два сата и 46 минута до победе над Томићем, два сата и 15 минута до победе над Лопезом. Дајте Нишикорија!

Тенис 13.05.2015 | 22:40

Жреб није мазио Виктора Троицког у Риму.

Виктор Троицки не мази противнике у Риму.

Наш ас, који се у великом стилу враћа у врх светског тениса, у првом колу Мастерса у "Вечном граду" победио је првом колу Бернарда Томића резултатом 7:6, 6:7, 7:6, а потом у новом маратону избацио је и (11) Фелисијана Лопеза!

Било је 6:7, 6:4, 6:3 на "Форо Италику"!

Наредни противник нашег тенисера биће (5) Кеи Нишикори, који је не тако давно на бетону у Мајамију био убедљив – 6:2, 6:2. Јапанац води 2:1 у мечевима са Србином, који је добио први дуел у Токију 2010. године.

Троицки је први сет изгубио у тај-брејку, ког није морало да буде јер је повео у важном тренутку и направио брејк за 5:4, али када је сервирао за сет доживео је брзи рибрејк и морао даље, а тамо се боље снашао 33-годишњи Шпанац: 0:2, 1:5, 2:7.

И то је било то од Шпанца. До краја меча бољи тенис играо је 29-годишњи Београђанин, који је у другом сету брејк направио у правом тренутку, за 5:4, после чега је био сталожен и са "нулом" освојио брејк за 6:4, тј. 1:1.

Добар моментум с краја другог, Троицки је искористио на почетку трећег сета, који је почео брејком за 3:0 и до краја није дозволио Шпанцу ни прилику за брејк - 6:3, 2:1, осмина финала и јако, јако неугодан ривал.

Пласманом у 3. коло, Троицки је већ зарадио 40.930 евра и 90 АТП бодова, а нови тријумф донео би му 78.820 бодова и 180 евра. Даље, награде се пењу овако: 155.000 и 360, 308.00 и 600, односно 628.100 и 1.000 за титулу.