Цвајта: Дармштат на прагу Бундеслиге!

До скора су играли по немачким дрлијама, а сада виде светла Алијанс Арене! Дармштат покорио Карлсруе и стигао на пола корака од Бундеслиге! Голом Кемпа Дармштат победио директног конкурента за улазак у Бундеслигу – 1:0.

Фудбал 12.05.2015 | 12:00

Храбри момци живе и играју у Дармштату! Можда у последње време нису могли да се похвале сјајном формом, патили су у судару са папирнатим аутсајдерима, али су на добром путу да чистилиште у Цвајти прођу тријумфима против директних ривала за улазак у Бундеслигу.

Прошле седмице су узели меру Кајзерслаутерну, а вечерас су уздигнутих руку напустили поприште битке у Карлсруеу – 1:0. Јесте да је домаћин имао голем мотив да запне и покаже да је коначно спреман да се врати у друштво најбољих немачких клубова, међутим Карлсруе није могао да рачуна на мангуплук и фантастичну борбеност Дирка Шустера. Екипа која је ове сезоне ушла у Цвајту демонстирала је да је саткана од посебног, гладијаторског материјала.

Имао је Карлсуре иницијативу, али је у 44.минуту страшну шансу за Дармштат промашио Гондорф. Међутим, није то обесхабрило госте. Чекали су свој тренутак и – дочекали га. Како је само у том 66.минуту Хелер повукао контру Дармштата. Оставио је иза себе Јапанца Јамаду, освојио 50 метара терена, а онда у правом тренутку послужио Кемпа коме је остао лакши део после. Велико славље навијача Дармштата јасно је сведочило колико су гости блитзу пласмана у Бундеслигу. Велику иницијатива

Дармштат се два кола пре краја првенства учврстио на другој позицији са два бода више у односу на Кајзерслаутерн и четири у односу на Карлсруе.

/Гелерт 25, Хезе 42, Шнатерер 49/

Нирнберг – Ајнтрахт Брауншвајг 3:1 (2:0)

16. ЕРЦГЕБИР.АУЕ 32 9 7 16 30 45 34
17. МИНХЕН 1860 32 8 9 15 39 48 33