ХОЛ: Навијачи ПСВ-а у сузама испратили Депаја!

Филипс арена у сузама испратила омиљеног сина! Депај се катапултирао у премијерлигашки сан! Бомба 21-годишњег фудбалера на последњем мечу у Ајндховену. НАЦ Бреда у само осам минута изгубила шансу да избегне бараж за опстанак. Фејенорду недостају три бода за Лигу Европе.

Фудбал 10.05.2015 | 19:40

ПСВ је још раније осигурао повратак титуле у Ајнхдовен, Ајакс је капарисао место у квалификацијама за Лига шампиона, Гронинген ће као освајач Купа директно у Лигу Европе, Дордрехт у нижи ранг такмичења, Го Ахед Иглс и НАЦ Бреда ће у бараж за опстанак, ПЕЦ Зволе и Херенвен у разигравање за последње место у квалификацијама за Лигу Европе, а једино питање уочи последње кола Ередивизије је да ли ће АЗ Алкмар или Витесе успети да тамо угурају Фејенорд, а сами се директно изборе за излазак на међународну сцену.

Додуше, можда ће се то питање решити и пре конца сезоне, пошто Фејенорд у последњем мечу 33. кола дочекује баш Витесе, а победа би му гарантовала сигурно учешће у квалификацијама за Лигу Европе пошто је јасно да АЗ неће моћи да надокнади 20 голова гору гол разлику. Витесе би само победа оставила у игри, а и таба би имао мршаве шансе с обзиром на то да би у последњу равнину пред циљ ушао са два бода минуса у односу на Фејенорд и АЗ.

Управо је АЗ данас одлучивао и о томе ко ће опстати у елити. И није се обазирао на муке НАЦ-а, већ је после преокрета у последњих седам минута утакмице коју је играо без Немање Гудеља, од наредне сезоне узданице Ајакса, славио са 3:2 и тим из Бреде послао у бараж за опстанак, пошто је Екселсиор одолео на гостовању код Утрехта постигавши два гола у разкаку од само четири минута - 2:2.

Такав резултат у Алкмару дозволио је и Хераклесу да одахне. Пораз од ПСВ-а од 2:0 био је очекиван, а испоставило се и резултатски небитан. Али баш је на Филипс арени виђено највише емоција у 33. колу Ередивизије, пошто је Ајндховен поздравио Мемфиса Депаја, који се сели у Манчестер јунајтед.

Био је то опроштај достојан невероватног талента који се крије у ногама 21. годишњег аса. У 32. минуту утакмице одапео је Депај стрелу са скоро 30 метара и постигао седми овосезонски гол из слободних удараца по чему му нема равног у ТОП 6 лига Европе (Бајеров Хакан Чалханоглу и Златко Јунузовић из Вердера су на коти пет). Такође, био је то 22. лигашки гол Депаја у овој сезони што у Ајндховену није виђено од када је Матеја Кежман цепао противничке мреже у сезони 2003/2004.

Први пут у историји ПСВ је сезону завршио са 28 првенствених победа. Депају без икакве сумње припадају највеће заслуге за сезону која ће се у Ајндховену вечно памтити. Навијачима ће недостајати. Али после свега што је урадио за клуб уприличена му је опроштајна порука која ће се и њему вечно врзмати по глави.
"Сањај. Веруј. Оствари. Мефисе, хвала! Уловио си снове Ајнхдовена", слободан је превод поруке која је писала на великој шеталици на Филипс арени.