РУС: Дерби екипи ЦСКА-а, Динамо губи корак!

Механичари ЦСКА растурили Локомотиву, Зоран Тошић стрелац после сјајног слалома! Армејци дошли до три веома битна бода у борби за друго место победом над Локомотивом (3:1).

Фудбал 10.05.2015 | 17:40

Екипа Локомотиве опростила се од свих снова што се тиче играња у Европи, док су снови ЦСКА поприлично реални када је у питању Лига шампиона и борба за друго место са Краснодаром. Победа на гостовању против Локомотиве за мирне снове, барем до недеље. Армејци су славили головима Алана Џагоева, Зорана Тошића и Бибраса Нача из пенала.

Гости су повели фантастичним голом Алана Џагоева. Он је натрчао на лопту у шеснаестерцу и снажним ударцем левом ногом донео предност ЦКСА. Тада је већ деловало да су домаћини готови, да немају довољно жеље и снаге да се супротставе фаворизованим Армејцима. Међутим, само три минута касније Ел-Хађи Ниасе је разуверио све неверне Томе и поравнао резултат и на тај начин дао наду навијачима Локомотиве да тај тим може да дође до бодова на овом мечу. Он је фантастично искористио грешку одбране гостију и прецизним ударцем по земљи матирао Игора Акинфеева.

Са тим резултатом се и отишло на одмор, а у наставку су се играчи ЦСКА распуцали и преломили резултат у своју корист. Прво је српски репрезентативац Зоран Тошић затресао мрежу у 56. минуту. Фантастичан слалом Србина и прецизан ударац за ново вођство Армејаца. Ово му је трећи гол у сезони за 1583 минута колико је одиграо до сада.После тога је и Бибрас Начо у 68. минуту био прецизан беле тачке решио све дилеме реалтивно рано.

Немања Пејчиновић је одиграо цео меч за домаћина, а Петар Шкулетић наставио традицију да улази са клупе десетак минута пре краја меча. Овога пута ни он није помогао.

Московски Полицајци губе корак за Армијом, Торпедо пуном брзином “граби“ ка другој лиги.

На крају голова није било, а и једна и друга екипа биће незадовољне. Динамо јер сада заостаје пет бодова за трећепласираним ЦСКА, а Торпедо јер није искористио прилику да евентуално направи изненађење и дође на корак да сигурне зоне на табели.

Парада у част Дана победе у Москви је прошла, присутни су могли да виде много тога и да уживају у спектаклу као и сваке године. То баш не би могло да се каже за оне Московљане који су дан касније одлучили да део слободног времена проведу на Химки арени где се играо дуел градских ривала, Динама и Торпеда.

Скорија традиција из дуела ових тимова испоштована је и данас, пошто је Динамо уписао четврту узастопну утакмицу без пораза против Торпеда, додуше, на претходне три је бележио победе.

У првом полувремену само једну праву шансу су имали фудбалери Динама, али је Кевин Курањи био недовољно прецизан у завршници акције.

Друго полувреме донело је нешто интересантнију игру, и то пре свега код гостију који су схватили да морају да крену напред ако уопште желе да дођу у ситуацију да направе изненађење.

У таквој поставци ствари, фудбалери Торпеда извели су неколико опасних контранапада, који су могли да се заврше кобно по Динамо. Редом су пробали Виера, Комбаров и Мирзов, али мрежа домаће екипе није се затресла.