ШПА: Реалу само бод од Валенсије, Барси титула!

У првом суботњем мечу 36. кола Примере, Гранада је победила Кордобу са 2:0 (1:0), да би нешто касније идентичним резултатом Барселона савладала Реал Сосиједад. Посебно је било узбудљиво у ремију Реала и Валенсије (2:2), у ком је Кристијано Роналдо промашио пенал пред крај првог полувремена.

Фудбал 10.05.2015 | 11:00

Гранада је задржала наду у опстанак овом победом, изједначена је са Еибаром, док је Кордоба претрпела четврти узастопни пораз. Лопезу је успело да за 30 минута "заради" два жута картона, па је рано оставио саиграче на цедилу, што је искоришћено пред сам крај полувремена, голом Маинца.

Из пенала је Ел Араби поставиоп коначан резултат, да би Картабија други жути картон добио у 79. минуту. Међу девет играча Кордобе који су завршили меч био је и Александар Пантић, који је друго полувреме одиграо уместо замењеног Гарсије.

У другом мечу, Барса је после лекције Бајерну са 3:0 у Лиги шампиона савладала Сосиједад и приближила се титули. Оставио је меч са Баварцима последице на тим Луиса Енрикеа, на гол се чекало до 51. минута, а тада је на левој стативи одбрана Сосиједада потпуно заборавила на Нејмара. За крај, тријумф је улепшао Педро ефектним маказицама након лоше интервенције гостију.

Каталонцима је ова победа чак осма у низу, последњи реми је забележен 11. априла на гостовању Севиљи са 2:2, а наредни првенствени испит биће тежак, пошто их у Мадриду чека Атлетико 17. маја. Пре тога, Барса ће наредног уторка гостовати Бајерну у реваншу полуфинала Лиге шампиона.

Валенсија има лепу прилику да одржи предност у односу на Севиљу, а да има квалитет за Лигу шампиона, показала је баш актуелном европском прваку Реалу. После пораза од Јувентуса са 2:1 у првом полуфиналном мечу у Лиги шампиона, Мадриђани су за 26 минута примили два гола после добрих реакција Пака и Фуега на центаршутеве са леве стране.

Да невоље по Реал буду веће, побринуо се голман Алвеш сјајним одбранама, а круну партије представља пенал одбрањен Роналду, пред сам крај првог полувремена. са задршком је Португалац кренуо ка лопти, чекајући реакцију, а чувар мреже је ипак чекао дуже и победио у борби нерава.

На све могуће начине је Реал покушавао да се врати у меч, погађали су Мадриђани неколико пута оквир гола, а мрежу тек два пута. Прво је Пепе дао наду навијачима после корнера, затим и Иско лепим ударцем са више од 20 метара, али је то било довољно само за заостатак од четири бода у односу на Барселону два кола пре краја.