КЛС: Пекмен пратио Партизан до +21 против Металца!

Кошаркаши Партизана победили су Металац са 82:61 (23:17, 25:19, 16:19, 18:6), у последњем мечу 4. кола Суперлиге. Црно-бели су у "Пиониру" имали подршку Николе Пековића, а нарочито добро расположен за игру био је Едо Мурић, који је меч окончао са 21 поеном и осам скокова.

Кошарка 10.05.2015 | 10:40

После победе над ФМП-ом у Железнику, црно-бели су угостили Металац, екипу која је представљала најпријатније изненађење у АБА лиги. У складу са том репутацијом и захваљујући искуству стеченом у регионалном такмичењу, момци из Ваљева су добро парирали шампиону у уводној четвртини.

Иако је Партизан повео са 5:0, гости су узвратили и одржавали егал до завршнице првог периода, када су црно-бели ушли у малу серију за +6 уз поене Мачвана, Ђумића и Милосављевића (23:17).

Средина друга деонице донела је нешто јачи налет Партизана, који је серијом од 9:2 одмакао на 44:32, а предњачио је Едо Мурић са двоцифреним учинком (10 поена и четири скока за 14 минута на паркету).

Одмор је пријао тиму Владимира Ђокића, у наставак су гости ушли серијом од 7:0, а пошто Партизан у прва три минута није дошао до поена, Душко Вујошевић је тражио тајм-аут, после ког је уследила реакција Мурића. Словеначки кошаркаш и љубимац "гробара" везао је девет поена уз две тројке за 57:47.

Тим Душка Вујошевића је у одлучујућу деоницу ушао са +9, а са почетних 14:4 показао је решеност да уз чврсту одбрану са већом разликом добије меч. Црно-бели су уз поене Маринковића дошли до 80:59. Разлика од +21 била је и коначна, пошто је Едо Мурић са линије пенала постигао последње поене.

Партизан је у овом мечу имао и НБА подршку, пошто је бивши играч Никола Пековић искористио боравак у Београду да одгледа меч и поздрави навијаче.

Партизан - Металац 82:61

Табела: Црвена звезда 4-0, Партизан 4-0, Војводина 3-1, Металац 2-2, ФМП 2-2, Мега Лекс 1-3, Тамиш 0-4, Константин 0-4