НБА плеј-оф: Хјустон и Кливленд поравнали на 1:1!

Кошаркаши Кливленда и Хјустона изједначили су на 1-1 у победама у полуфиналним серијама плеј-офа НБА лиге.

Кошарка 07.05.2015 | 13:20

Кавалирси су савладали Чикаго на свом терену 106:91, уз 33 поена Џејмса, док су Рокитси били бољи од Лос Анђелес Клиперса са 115:109, уз 32 поена Хардена.

И у преостале две полуфиналне серије Голден Стејт – Мемфис и Атланта – Вашингтон резултат је 1-1.

Кавалирси су од старта наметнули свој ритам, Шамперт је са три везане тројке дао тон утакмици, Џејмс је дао 14 поена у првој четвртини и домаћи су већ после 12 минута водили са 38:18.

Булси су у трећем периоду покушали да се врате, али предност је била превелика и Кавси су је рутински сачували упркос изостанцима Лава и Смита.

“Имамо проблема, тако да морам да будем агресивнији него иначе и веома сам срећан што сам помогао тиму вечерас. Били смо сатерани уза зид, нисмо смели да изгубимо овај меч“, рекао је Џејмс.

Леброн је меч завршио са 33 поена (13-29 из игре), 8 скокова и 5 асистенција, Кајри Ирвинг имао је 21 поен (5-9 из игре, 10-12 пенали) и 3 асистенције, а Џејмс Џонс додао је 17 поена. Иман Шамперт забележио је 15 поена и 7 скокова (у трећој четвртини се и лакше повредио), а Тристан Томпсон уписао је 5 поена и 12 скокова.

Булси су од старта били у контраритму, а најефикаснији је био Џими Батлер са 18 поена (5-14 из игре), Дерик Роуз имао је 14 поена (6-20 из игре), 7 скокова и 10 асистенција, док су Гасол и Гибсон постигли по 11 поена.

“Разбили су нас“, кратко је прокоментарисао тренер Булса Том Тибодо.

Џејмс Харден је због четири личне грешке највећи део треће четвртине провео на клупи, али је у последњој деоници ’експлодирао’, убацио 16 поена и донео тријумф свом Хјустону.

“Знао сам да се мој тим екстремно бори, а на мени је у основи било да уђем на терен и погурам нас напред“, каже ’Брада’.

Харден је укупно уписао 32 поена (7-17 из игре, 15-15 пенали), 3 скока и 7 асистенција, додуше уз 7 изгубљених лопти, а пратио га је Двајт Хауард са 24 поена (8-11 из игре, 8-21 пенали), 16 скокова и 4 рампе. Тревор Ариза имао је 15 поена и 13 скокова, Кори Бруер убацио је 11 поена, а Тери и Џонс по 10.

“Испустили смо први меч и нисмо желели да се исто осећамо и после друге утакмице. Сада нам следе две тешке утакмице, али повратили смо ритам“, додао је Харден, чији тим је укупно извео чак 64 слободна бацања.

Клиперсе, који су играли без Криса Пола, предводио је Блејк Грифин са 34 поена (13-23 из игре), 15 скокова и 4 асистенције, Деандре Џордан забележио је 16 поена и 12 скокова, Џамал Крафорд дао је 19 поена (6-22 из игре), а Редик је додао 12.

“Нападачки смо испали из ритма и то је оно што је променило утакмицу. Запели смо у форсирању Грифина и заборавили смо на ривале преко пута. То нам је нашкодило“, анализирао је пораз тренер Клиперса Док Риверс.