ПЛ: Арсенал сигурно прошао кроз Хал!

Екипа Арсенала убедљиво је савладала Хал Сити 3:1 (3:0), на гостовању у последњем мечу 35. кола Премијер лиге.

Фудбал 05.05.2015 | 11:20

"Тобџије" су погоцима Алексиса Санчеса и Арона Рамзија после одбитака у року од пет минута стекао да гола предности, да би у надоканди првог полувремена Чилеанац дао још један погодак.

У другом полувремену Стивен Квин је првим голом у сезони ублажио пораз немоћних "тигрова".

Арсенал се изједначио са Манчестер Ситијем на деоби другог места на табели, али уз меч заостатка. С друге стране, Хал има само бод више од Сандерленда, који има меч мање у зони испадања.

"Тобџије" су биле надмоћне у Халу, али су до вођства од 2:0 стигле уз много среће. Голман Стив Харпер је зауставио први покушај гостију преко Санчеса у 13. минуту са ивице казненог простора, али је био немоћан средином полувремена.

Прво га је Чилеанац савладао из слободног ударца у 28. минуту након што је лопта погодила једног играча Хала и променила смер, да би само пет минута касније после шута Рамзија лопта такође закачила домаћег играча после уклизавања и практично лобовала голмана Хала.

Гости су "тигрове" дотукли у надокнади првог полувремена, Рамзи је пронашао Санчеса који је из непосредне близини закуцао лопту у мрежу.

Хал је до почасног поготка стигао из прве конкретне акције на мечу. Ахмед Елмохамади је пети пут у сезони асистирао, а Квин главом постигао свој првенац.

У завршници меча Касорла, Белерин и Вилшер су претили голу Хала, али је Харпер успео не прими четврти гол.

Арсенал у следећем колу дочекује екипу Свонсија, док Хал игра са отписаним Бурнлијем.