ИТА: Рома славила против Ђенове, не одустаје од 2. мјеста!

Фудбалери Роме и даље се истински боре за друго место у Серији А, а то су доказали у 34. колу победом над Ђеновом од 2:0.

Фудбал 03.05.2015 | 15:40

Лацио је пре почетка овог кола био на вицешампионском месту, али је Рома тријумфом преузела позицију, па је сада питање да ли ће и остати ту, а за то им треба да градски ривал не слави против Аталанте.

"Вучица" је против Ђенове дошла до вођства у 35. минуту након велике грешке везних играча гостујуће екипе. Сејду Думбија је преузео лопту, сам се упустио у дуел са три дефанзивца, преварио једног, а затим упутио ударац који Перин није могао да брани.

Ђенова се трудила, имала своје прилике, на крају утакмице и већи посед лопте, али им то ништа није значило сходно томе да је Алесандро Флоренци у трећем минуту надокнаде поново затресао мрежу и тако поставио коначних 2:0.