ПЛ: ВБА шокирао Јунајтед!

Фудбалери Манчестер Јунајтеда закомпликовали су себи пут ка повратку у Лигу шампиона, пошто су поражени од Вест Бромич Албиона на Олд Трафорду – 1:0 (0:0).

Фудбал 02.05.2015 | 22:20

Последњи суботњи дуел 35. кола Премијер лиге решен је у 63. минуту, када је после слободног ударца, који је извео Брант, лопта погодила Олсона и преварила Де Хеу.

'Црвени ђаволи' су овим поразом дозволили петопласираном Ливерпулу да остане на само четири бода заостатка, три кола пре краја, док је гост из Албиона стигао до веома важних бодова.

ВБА је нанео Јунајтеду трећи узастопни пораз и стигао до 40. бода, па сада има седам више од Сандерленда који држи прво место које води у Чемпионшип наредне сезоне.

Осим неколико спорадичних покушаја с обе стране, у првих 45 минута нисмо видели превише фудбала. Ипак, најближи голу били су домаћи, преко Робина ван Персија у 16. минуту, али је сјајни чувар мреже гостију Глин Мајхил парадом зауставио ударац Холанђанина са ивице казненог.

Ни од старта другог дела игре се ништа значајније није променило, све до 64. минута. Крис Бранд је покушао да погоди ближи угао гола домаћина, али је погодио само Јохана Олсона, међутим, лопта се од његовог листа одбила право у рашље.

Од тог тренутка гледали смо 'викторије' испред гола гостију, али је човек који је мењао повређеног Бена Фостера био невероватан. Ипак, све је могло да се промени у 74. минуту, али је Велшанин прочитао покушај Ван Персија с беле тачке и сачувао вођство свом тиму.

До краја сусрета њих двојица имала су још два окршаја, а поново је успешнији био Мајхил. Први покушај виђен је само неколико секунди после пенала, после покушаја из слободног ударца, да би у 88. минуту новом одличном парадом спречио да волеј Холанђанина заврши у мрежи.

Победа ВБА, друга узастопна на Олд Трафорду, прва је за гостујуће екипе у 35. колу.