ПОР: Спортингу се опет осмехује ЛШ!

Великан из Лисабона и синоћ је потврдио да се налази у одличној форми, ово му је била шеста победа у последњих седам првенствених утакмица, уз то је остварио и један реми.

Фудбал 28.04.2015 | 11:20

Фудбалери Спортинга су попут казнене експедиције завршили гостовање Мореиренсеу у последњој утакмици 30. кола португалске Примеире. Лисабонски Лавови су славили са 4:1 и практично осигурали треће место на табели које води у квалификације за Лигу шампиона следеће сезоне.

Великан из Лисабона и вечерас је потврдио да се налази у одличној форми, ово му је била шеста победа у последњих седам првенствених утакмица, уз то је остварио и један реми.

Гледаоци на стадиону у предграђу Гимараеша нису успели ни поштено да се сместе на своја седишта, а Спортинг је већ водио са 1:0. Погодак је постигао Карлос Мане у другом минуту, а домаћих играли узалуд су негодовали због наводног офсајда стрелца.

Сјајну партију вечерас пружио је колумбијски интернационалац Фреди Монтеро који је постигао два гола. Први у 34. минуту био је веома атрактиван пошто је Монтеро поентирао маказицама.

Исти играч је пет минута пре краја утакмице био спретан у казненом простору домаћина и главом послао лопту у мрежу за коначних 4:1.

Погодак за лисабонски клуб дао је и јапански интернационалац Јунија Танака у 36. минуту, док је једини стрелац у скромном тиму Мореиренсеа био Леандро минут пре краја првог полувремена.