Борнмут у Премијер лиги након 125 година!

Фудбалери Борнмута победили су Болтон са 3:0, у претпоследњем колу Чемпионшипа и тако практично обезбедили Премијер лигу.

Фудбал 28.04.2015 | 10:20

Борнмут сада има 87 бодова, три више од Мидлзброа, али и за чак 19 голова бољу гол разлику.

То значи да би само чудо могло да донесе преокрет у последњем колу, па ће екипа Борнмута први пут у својој 125-годишњој историји играти у највишем рангу енглеског такмичења.

Марк Пјуг постигао је први гол у 39. минуту, Мет Ричи је погодио за 2:0 у 44, а победу је оверио Калум Вилсон у 78. минуту утакмице.

Борнмут ће директно у Премијер лигу заједно са Вотфордом Славише Јокановића, али још увек није познато ко ће бити шампион Чемпионшипа, пошто коло пре краја Борнмут има бод мање од Вотфорда.

Борнмут у последњем колу гостује Чарлтону, док Вотфорд дочекује Шефилд Венздеј.

Није познато још увек ни које четири екипе ће у плеј-оф. Мидлзбро (84) је сигуран, као и Норич (83), док ће се за преостала два места борити Ипсвич (78), Дерби (77), Брентфорд (75) и Вулверхемптон (75).

1. Wатфорд 45 27 7 11 90:49 88
2. Боурнемоутх 45 25 12 8 95:45 87
3. Миддлесброугх 45 25 9 11 68:37 84
4. Норwицх 45 24 11 10 84:46 83
5. Ипсwицх 45 22 12 11 70:51 78
6. Дербy 45 21 14 10 85:53 77
7. Брентфорд 45 22 9 14 75:59 75
8. Wолвес 45 21 12 12 66:54 75