ФРА: Монако се не одриче ЛШ!

Фудбалери Монака максимално користе кризу Олимпик Марсеја и држе чврсто трећу позицију у Лиги 1 која води у квалификације за Лигу шампиона.

Фудбал 26.04.2015 | 20:00

"Кнежеви" су у 34. колу били убедљви против последњепласираног Ланса са 3:0, те са 62 бода наставили да прате другопласирани Лион који има "победу" више.

Међутим, ни Монаку није сигурна леђа, Сент Етјен је минималцем против Монпељеа остао на два бода иза клуба из Монте Карла. Оба тима су искористила серију Марсеја од четири пораза да га престигну на табели у априлу.

Тријумф Монаку у Лансу, који је овом победом дефинитивно изгубио све шансе да избори опстанак, донели су Фереира и Мартијал погоцима у првом, те Силва голом у другом полувремену.

Меч у Сент Етјену решио је Градел у првој четвртини меча. Монпеље је другим поразом у последња три кола остао на пет бодова од позиције која води у Лигу Европе.