ПЛ: ''Нула'' у лондонском дербију Арсенал - Челси

Фудбалери Арсенала и Челсија одиграли су меч без голова на стадиону 'Емирати', у последњем мечу 34. кола енглеске Премијер лиге.

Фудбал 26.04.2015 | 19:20

Утакмица на стадиону Арсенала била је веома динамична, виђено је неколико добрих прилика, али су на крају мреже мировале.

После овог ремија 'Плавци' су задржали десет бодова предности и утакмицу мање од другопласираног Манчестер Ситија, док су 'Тобџије' треће са 67 бодова, колико имају и 'Грађани'.

Изабраницима Жозеа Муриња сада је потребно још само шест бодова у преосталих пет мечева, како би освојио титулу. С друге стране, екипа коју води Арсен Венгер има утакмицу мање од Ситија, па је фаворит да заврши на другој позицији ПЛ.

Утакмица на ’Емиратима’ имала је два различита полувремена – у првом је Челси био бољи, док је други период потпуно припао Арсеналу.

Већ у 16. минуту гости су имали одличну прилику, а тада је судија Мајкл Оливер направио прву од две грешке на утакмици. Сеск Фабрегас послао је одличну дугу лопту преко одбране и пронашао Оскара, Бразилац је пребацио истрчалог голмана Оспину, али је Ектор Бељерин отклонио опасност.

Приликом истрчавања мексички чувар мреже ударио је у главу Оскара, пенала није било иако је био очигледан, што је, логично, наљутило менаџера Жозеа Муриња.

Међути, петнаестак минута касније оштећен је и Арсенал, који је такође требало да добије једанаестерац. Алексис Санчес пребацио је лопту на десни бок где је Бељерин клизећим стартом вратио на петерац до Касорле – Шпанац је шутирао, Тим Кејхил га изблокирао руком, али поново судија Оливер није реаговао.

У 38. минуту најбољу шансу на мечу за ’Плавце’ пропустио је Рамиреш који је слабо шутирао након одличног проигравања Вилијана кроз средину одбране.

То је била последња прилика у првом делу игре, пре него што су ’Тобџије’ у другом полувремену преузеле иницијативу. Прво је Начо Монреал могао нехотице да савлада Куртоу, када му је лопта прешла преко ноге приликом покушаја центаршута.

Гости су се определили да чувају резултат, али је то могао да казни Пер Мертезакер у 70. минуту, након једне гужве у казненом простору – његов ударац са 12-13 метара завршио је поред стативе.

До краја меча најближи поготку био је Санти Касорла, али је и он попут Мертезакера, био веома лош у реализацији, па је Челси освојио битан бод.

Српски репрезентативци Бранислав Ивановић и Немања Матић одиграли су свих 90 минута на ’Емиратима’, а десни бек је у 72. минуту зарадио жути картон.