ПЛ: Евертонов час фудбала Јунајтеду!

Фудбалери Евертона глатко су славили у 34. колу Премијер лиге против Манчестер јунајтеда са 3:0, док су "ђаволи" повезали други пораз и тако сада имају две утакмице више и бод мање од трећепласираног Арсенала.

Фудбал 26.04.2015 | 18:00

Евертон је демонстирао прави енглески фудбал, са много дуела и фаулова, а дефанзивци Јунајтеда једноставно нису имали одговор на курпулентног Ромелуа Лукакуа који је разгртао, одлагао лопте саиграчима и правио велики простор, што се најбоље видело код првог гола.

Брза контра "карамале" стигла је већ у првом минуту после изгубљене лопте Јунајтеда, а акцију је започео Мекарти који је проследио на десни бок за Колмана, док бек није најбоље вратио пас, али се је Мекарти натрчао после одбитка, прошао између два стуба одбране и затресао мрежу Де Хее. Велики учинак имао је и Лукаку који је навукао два играча кретњом на другу стативу.

Лејтон Бејнс је у неколико наврата покушавао да пронађе, након прекида, своје дефанзивце, али увек је лопта завршавала изнад пречке, али не и у 35. минуту када је из корнера са десне стране пронашао Џона Стоунса који је гађао дијагоналу и погодио је за 2:0.

Играчи Јунајтеда су били у шоку, али су покушавали да спасу што се спасити може. У неколико наврата имали су добре прилике преко Блинда, Рунија и Фелаинија, али нису били прецизни, тако да је стигла нова казна у 74. минуту. Баркли је послао дугу лопту, а читава одбрана је стала пошто је помислила да ће Лукаку стићи до ње пошто је био у офсајду, али је он паметно застао и допустио Кевину Мираласу да је покупи, а онда поставио коначан резултат.