Серија А: Лацио не користи киксеве Роме!

Фудбалери Вероне савладали су Сасуоло у 32. колу, али је српски интернационалац Бошко Јанковић због повреде морао да напусти терен. Лацио није искористио пораз Роме јер је само узео бод против Кјева (1:1), док је Парма на свом терену поразила Палермо, а Ђенова је била боља од Ћезене 3:1. Фудбалери Торина направили су историјски тријумф када се нико није надао! "Бикови" су у 32. колу Серије А после 20 година славили у градском дербију против Јувентуса са 2:1.

Фудбал 26.04.2015 | 17:40

Верона је головима Луке Тонија у другом полувремену решила сусрет против Сасуола, али утакмицу по добром сигурно неће памтити Бошко Јанковић који је већ после 14 минута игре морао да буде замењен због повреде, а уместо њега је ушао Валоти. Још увек није познато колико ће Јанковић морати да паузира.

Лацио је све имао у својим рукама, могао је да побегне градском ривалу Роми и додатно јој загорча живот, а тако је и кренуо, пошто је Мирослав Клосе у 45. минуту затресао мрежу Кјева. Ипак, "летећи магарци" су 15 минута пре краја покварили славље и поравнали преко бившег талента Милана Палоскија.

Парма нема пара, а и готово сигурно испада у Серију Б, али зато има срце, што је и показала против Палерма пошто је узела сва три бода на свом терену победом против Палерма голом Ноћерина у 22. минуту са беле тачке.

Ђенова је до 53. минута решила питање победника против Ћезене головима Бертолаћија, Перотија и Паволетија, док је гостујућа екипа постигла почасни погодак, тачније Карбонеро. Ћезенин Зе Едуардо зарадио је црвени картон у другом минуту надокнаде, али то није утицало на последњих 60 секунди игре.

Торино је направио велики подвиг пошто је последњи пут против "старе даме" славио 1995. године са 2:1, а "бикови" су нашли прави тренутак - када је Јувентус на прагу нове титуле шампиона у Италији и када је остварио пласман у полуфинале Лиге шампиона.

Јувентус је био доста уморан, то је евидентно, а Масимилијано Алегри одлучио се да на ван игре остави првотимце Барзаљија, Кјелинија и Тевеза.

Није добро кренуло за Торино и само је чудо како домаћин није примио још један гол на овом сусрету. Водећи тим на табели је у 35. минуту повео из невероватног слободног ударца, кога другог до, Андрее Пирла који је са неких 20 метара закуцао лопту под пречку и најавио нови тријумф своје екипе.

Ипак, десет минута касније Кваљарела је створио себи доста простора и послао лопту на седам метара од гола где се нашао репрезентативац Италије Матео Дармијан који је клизећим стартом савладао Ђанлуиђија Буфона и дао домаћој публици наду у велико изненађење.

Сан је постао јава у 57. минуту када је Ел Кадаури ушао у 16 метара, проследио пас на леву страну за Дармијана који је подигао главу, погледао, а онда узвратио асистенцију Фабију Кваљарали који је затресао мрежу "старе даме".

Јувентус је у последњих 15 минута утакмице бомбардовао гол Паделија, Стураро је у два наврата слао лопту тик уз леву стативу, а једном је и сам голман Торина реаговао на прави начин, па до краја није било промене резултата.

Одличну партију одиграо је српски репрезентативац Никола Максимовић који је на терену био 90 минута, а свој посао у дефанзиви је обавио на прави начин, тако да је постао део историјске победе.