ФРА: Бордо - корак назад од Европе, једва до бода!

Фудбалери Бордоа играли су 1:1 са Мецом на свом терену и тако су пропустили шансу да се озбиљније укључе у борбу за Лигу Европе наредне године.

Фудбал 26.04.2015 | 10:00

Бордо је до бода дошао у самом финишу меча, захваљујући Вахбију Казрију, који је био стрелац изједначујућег гола у 83. минуту.

Мец је претходно водио од 24. минуту поготком Ферјанија Сасија.

Бордо сада држи шесто место на табели Лиге 1 са 55 бодова, два мање од Олимпика из Марсеја на четвртој позицији која води у Лигу Европе. Мец је, с друге стране, остао у опасној зони са 30 бодова, осам мање од Ремса, који је први изнад црте.

У осталим утакмицама у суботњем вечерњем термину, 1:1 су играли и Тулуз и Нант, Генган је победио Каен са 2:0, док је Бастија са 2:1 славила против Евијана, а Рен против Нице.

Раније током дана, Пари Сен Жермен је декласирао Лил са 6:1 и вратио се на чело табеле.

Нант је на сличан начин као Бордо до бода дошао у последњим тренуцима гостовања Тулузу. Бод Нанту донео је Алехандро Бедоја голом у 88. минуту, а Тулуз је водио од 22. када је стрелац био Адријен Реатан.

Генган је прекинуо низ утакмица без пораза на гостовању Каену, а стрелци у том тријумфу били су Клаудио Буву и Силван Маро у 49, односно 66. минуту.

Бастија је до сва три бода против Евијана дошла после преокрета головима Франсоаа Камана. Домаћи тим је повео преко Жила Синуа у 42. минуту, да би Камано изједначио у 57, а коначан резултат поставио у 87.

Милош Нинковић одиграо 74 минута за поражени тим, који је остао у опасној зони.

И Рен је славио после преокрета, головима Сањина Прцића и Андерса Конрадсена у 47, односно 90. минуту. Ница је, иначе, водила од 22. минута преко Ерика Ботеа.