БЛ: ХСВ ближи опстанку, Штутгарт и Фрајбург баш и не!

Трка око опстанка у Бундеслиги улази у последњу етапу, а после већине одиграних утакмица у 30. колу, ситуација се додатно закомпликовала. Хамбург је остварио јако важну победу над Аугзбургом, док су Штутгарт и Фрајбург поделили бодове.

Фудбал 25.04.2015 | 19:40

Хамбург наших Слободана Рајковића и Гојка Качара направио је највеће изненађење, пошто је на домаћем терену савладао Аугзбург, који се бори за пласман у Лигу Европе, са 3:2.

Једина екипа која никада у историји немачког шампионата није испала из лиге брзо је повела са 2:0, головима Ивице Олића у 11. и Пјер Михаела Ласоге у 19. минуту.

Успели су гости међутим да се врате у игру голом главом Бобадиље у 25 минуту, а слободан ударац из кога је центрирао Вернер скривио је прекршајем Качар.

Наставио је Аугзбург са притиском и то је донело резултат у другом полувремену, када је спретним дриблингом Вернер сам себи створио створио добру позицију и поравнао на 2:2.

Ипак, тек што се кренуло са центра Ласога је својим другим поготком поново донео предност „диносаурусина”, а тај резултат остао је до краја утакмице. Оба наша играча у редовима Хамбурга одиграли су свих 90 минута, а Качар је добио жути картон.

У дуелу српских репрезентативаца, Филипа Костића и Стефана Митровића, Штутгарт и Фрајбург су одиграли 2:2. Домаћин је у три минута стигао до два кола предности, пошто су од 24. до 27. гола Гинчек и Харник тресли мреже. Код другог гола истакао се Костић одличном асистенцијом са левог крила, а тим резултатом се отишло и на полувреме.

Ипак, у других 45. минута Фрајбург је заиграо знатно офанзивније, Митровића, који је добио жути картон, као и у прошлом колу је заменио Дарида.

Прославио се Нилс Петерсен, некадашњи нападач Бајерна који у Минхену није добио адекватну прилику, са два гола. Први је постигао из једанаестерца, а битан бод Фрајбургу је донео у 85. минуту.

Њему је претходио црвени картон Хлоушека, као и излазак из игре Костића, кога је заменио Дидави.

Дортмунд је искористио пораз Аугзбурга да се још више приближи позицији која води у Лигу Европе рутинском победом над Ајнтрахтом из Франкфурта са 2:0.

Јунак утакмице био је Аубамејанг, који је прво реализовао једанаестерац у 24. минуту, па потом и асистирао Кагави за гол осам минута касније.

У редовима „милионера” Невен Суботић и Милош Јојић су остали на клупи, док су за поражени тим наступали од почетка Александар Игњовски и Слободан Медојевић.