ПЛ: Нула Ливерпула, реми и Саутемптона!

Фудбалери Саутемптона и Тотенхема отворили су 34. коло Премијер лиге ремијем 2:2, док је Ливерпул зарадио само бод после нуле са ВБА (0:0), а исти резултат је био на утакмици КПР и Вест Хема. Подела плена десила се и на сусрету Стоука и Сандерленда (1:1), а у гостима су славили Лестер, Хал и Свонси.

Фудбал 25.04.2015 | 19:20

"Свеци" и "певци" се боре за директан пласман у Лигу Европе, у коју води пето место, док шесто доноси карту за квалификације, пошто им је Лига шампиона далеко и све је остало исто услед поделе бодова, што је наш репрезентативац Душан Тадић посматрао са клупе, а Филип Ђуричић није био у протоколу.

Саутемптон је два пута водио, али му голови Грацијана Пелеа нису били довољни. Италијански нападач је матирао Љориса најпре у 29. минуту после грешке и проклизавања Рајана Мејсона, да би ново вођство домаћину донео у 65. одличним ударцем главом на центаршут Шејна Лонга са десног крила.

За прво изједначење побринуо се Ерик Ламела у самом финишу такође главом на асистенцију Харија Кејна и поред бледе партије гостујуће екипе, а бод Тотенхему је обезбедио Насер Чадли дијагоналом искоса са десне стране у 70. минуту.

Ливерпул није успео да слави против Вест Бромвич Албиона, иако је имао дупло више удараца на гол од домаће екипе. Најозбиљније прилике имали су Дејан Ловрен и Џродан Ајб, али то није било довољно добро да се савлада голман Мејхил.

Тренер Брендан Роџерс одлучио се да на клупи остави српског репрезентативца Лазара Марковића који није имао прилику да уђе у игру.

Невероватан напреда направио је Лестер који је успео да повеже чак четири победе и тако изађе из зоне испадања. Последњи подвиг "лисица" десио се на гостовању Барнлију где су славили са 1:0.

Лестер је имао много среће, јер је у 59. минуту скривио једанаестерац, али Тејлор није био прецизан, а онда је 30 секунди после тога Варди погодио мрежу и постигао једини погодак вредан три бода.