ФРА: Марсељ опет шокиран - сад од Лоријена!

Фудбалери Лоријена направили су велико изненађење тријумфом над Олимпиком из Марсеја са 5:3 у првој утакмици 34. кола Лиге 1.

Фудбал 25.04.2015 | 12:00

Лоријен је до те утакмице био у опасној зони, али је вредним тријумфом направио велики корак ка обезбеђивању опстанка у елити.

Марсеј је, с друге стране, доживео четврти пораз заредом, после којег је и дефинитивно испао из борбе за титулу, пошто има осам бодова мање од Олимпика из Лиона и Пари Сен Жермена на челу. Уз то, Лион има једну утакмицу мање од имењака из Марсеја, а актуелни шампион две.

Домаћи тим је пред преко 55.000 гледалаца на “Велодрому” током готово целе утакмице био у заостатку, али је у 76. минуту успео да изједначи преко Мичија Бачуајија. Међутим, само осам минута касније, Џордан Ају је својим другим голом вратио предност гостима, а Матијас Отре у 86. минуту поставио коначан резултат.

Ају је био тај који је довео Лоријен у вођство у деветом минуту, а пет минута касније Франсоа Белигу га је удвостручио. Уследило је буђење домаћег тима, који је головима Андреа Ајуа и Жеремија Морела у 58. и 67. минуту стигли до изједначења, али је Роман Филипото донео гостима 3:2 пре низа преокрета у последњих 15 минута сусрета.