Игокеа је лидер Лиге 6 БиХ!

Кошаркаши Игокее савладали су Широки у Лакташима, али што је још важније надокнадили "минус шест" са "Пецаре" чиме су преузели лидерску позицију и највјероватније предност домаћег паркета пред почетак плеј-офа у првенству БиХ.

Кошарка 22.04.2015 | 21:40

"Игоси" су у сриједу увече имали императив побједе и план да надокнаде шест разлике из прве утакмице са Широкобријежанима иако то није желио да призна тренер првака БиХ Жељко Лукајић.

И у томе су успјели захваљујући одличној игри у посљедњој четвртини - 78:68 (19:20, 15:17, 20:16, 24:15).

Већи дио првог периода протекао је у "егалу", као и цијело прво полувријеме екипе су се смјењивале у вођству, али се на одмор отишло са предношћу од три поена у корист "растерећених" изабраника Ивана Велића (34:37).

Александровчани су у трећем кварталу успјели да више повежу редове, да заиграју много боље одбрану што је резултирало да пред одлучујућих 10 минута уђу са минималном предношћу од "плус један" (64:63).

А онда је услиједила "канонада" домаћих кошаркаша са свих страна - пунили су кош херцеговачког клуба и "преломили" утакмицу већ до петог минута посљедње четвртине одлијепивши се на +13!

До краја је све остало било ствар рутине за првака БиХ...

Најзаслужнији за шести тријумф ове сезоне, овог пута није био Брејди Хеслип, што је апострофирао Лукајић изјавом да Игокеа није само Канађанин већ озбиљан тим, већ капитен Бранко Јоровић.

Одиграо је искусни капитен најбоље кад је било најпотребније уписавши 16 поена уз пет скокова. Двоцифрен учинак имали су и Марко Чакаревић (15 поена, осам ухваћених лопти) и Душко Бунић (11 кошева), док је поменути Хеслип био, за његове досадашње партије, врло скроман - осам погодака.

У табору гостију са "Пецаре", "дабл-дабл" је уписао Кори Ремекун (11 поена, 10 скокова), Иван Новачић је убацио 16, Тони Катић 15, а Јосип Билиновац 12 погодака уз седам скокова.

Веома занимљиво било је вечерас и у Требињу, гдје су Леотар и сарајевски Спас одиграли сјајну утакмицу!

Тек послије два продужетка славио је гостујући тим - 68:74 (12:11, 13:20, 14:8, 14:14, 9:9, 6:12).

Регуларни дио утакмице окончан је резултатом 53:53, а додатних пет минута 9:9. Тек у другом продужетку изабраници Марка Трбића су успјели да стигну до тријумфа за који су најзаслужнији били Никола Ђурасовић (21 поен, 9 скокова), Недим Буза (20 кошева, 13 скокова) и Игор Јосиповић са 11 кошева и 13 ухваћених лопти.

Код требињске екипе, која је уписала шести неуспјех, "одскочили" су Душан Цветковић са дабл-дабл учинком (13 поена и 10 скокова), Марко Рикало са кошем више и Данило Неговановић са скором од 13 поена, осам скокова и седам асистенција.

РЕЗУЛТАТИ СЕДМОГ КОЛА
Игокеа - Широки 78:88
Леотар - Спарс 68:74 (53:53)
Зрињски - Слобода 83:78

Табела: Игокеа 6-1, Широки 6-1, Спарс 4-3, Слобода 3-3, Леотар 1-6, Зрињски 1-6.