ФРА: Реми у великом дербију, Лил и Монпеље хоће у Европу!

Фудбалери Олимпик Лиона и Сент Етјена ремизирали су 2:2 у дербију 33. кола француске Лиге 1. Фудбалери Лила и Монпељеа победама у недељу у 32. колу Лиге један одржали су шансе за пласман у европска такмичења.

Фудбал 20.04.2015 | 17:40

Домаћин је повео голом Нџијеа у 24. минуту, али само пет минута касније Роуз добија црвени картон због играња руком у свом казненом простору.

Гости то користе те преко Градела изједначују, а у финишу првог полувремена Хамума погађа за преокрет. Ипак, на старту другог дела Жале доноси велики бод домаћину.

Лион је сада изједначен са Пари Сен Жерменом на деоби првог места са по 65 бодова, али има утакмицу више од ривала.

Сент Етјен се изједначио са Марсејом на деоби четврте позиције, али их за три бода заостатка прати Бордо, у борби за Лигу Европе.

Лион у следећем колу гостује Ремсу, док Сент Етјен чека Монпеље, који је такође у игру за ЛЕ.

Лил је на свом терену савладао Бордо са 2:0 – први гол постигао је 27-годишњи нападал Нолан Ро у 13. минуту, а тријумф је потврдио Траоре у 94. минуту.

Монпеље је такође на свом терену славио, Каен је поражен голом голом ветерана, 37-годишњег штопера Илтона већ на почетку меча, у четвртом минуту.