МК: Ау, ала Григор разби шампиона Вавринку!

Бугарски тенисер Григор Димитров елиминисао је прошлогодишњег шампиона Мастерса у Монте Карлу Стана Вавринку већ у осмини финала.

Тенис 16.04.2015 | 13:40

Димитров је потпуно разбио Вавринку и на крају му препустио само три гема – 6:1, 6:2.

Димитров је неочекивано лако и после само 55 минута дошао до тријумфа, изједначивши скор на 2-2 у међусобним дуелима.

Противник бугарског тенисера у четвртфиналу биће победник меча Гаел Монфис – Роџер Федерер.

Вавриника је од старта био веома нерасположен, лоше се кретао и тек је мало проиграо када је већ губио са 4:0. Димитров је тада спасао четири брејк шансе и лагано привео сет крају.

Сличан сценарио виђен је и у другом делу игре, па је Бугарин посао завршио за мање од сат времена.

Григору је било потребно само 48 поена да дође до тријумфа, на крају је забележио 8 директних поена и 15 грешака.

Са друге стране, индиспонирани Швајцарац погрешио је чак 41 пут, уз само 4 винера.

Мастерс у Монте Карлу игра се за наградни фонд од 3.288.530 евра.

У другом мечу дана Милош Раонић је после велике борбе у три сета победио Шпанца Томија Робреда – 6:3, 3:6, 6:3.

Канађанин ће се у четвртфиналу борити са победником меча у којем се састају Томаш Бердих и Роберто Баутиста Агут.

У сва три сета овог дуела виђена је велика борба, а сваки део игре решен је по једним брејком – Раонић је имао 35 винера и 30 грешака, док је тај однос код његовог ривала био 15:18.