Лига 6 БиХ: Игоси ''убили'' Спарсе, Широки једва са Слободом!

Кошаркаши Игокее већ у првој четвртини су демонстрирали силу над сарајевским Спарсима (30:4) и практично осигурали побједу (89:55) у петом колу првенства Босне и Херцеговине. Широки у завршници "сломио" Слободу - 86:82.

Кошарка 15.04.2015 | 17:20

Изабраници Марка Трбића су прошли као боси по трњу у Лакташима! Било је 89:55 (30:4, 21:16, 24:17, 14:18) у корист домаћина.
Тим који је освојио "Лигу 12" са учинком 20-2 не личи на себе у наставку такмичења што је посебно показао у првих 10 минута утакмице са Игокеом.

"Игоси" су у уторак увече немилосрдни пунили кош Сарајлијама, првенствено Брејди Хеслип, па је послије прве четвртине већ био познат побједник утакмице (30:4).

У другом периоду гости су се стабилизовали, али је разлика до полувремена ипак порасла на +31 (51:20). Иста слика на паркету у дворани у Лакташима виђена је и током трећег квартала - екипа Жељка Лукајића се поигравала са деморалисаним кошаркашима Спарса, предност је константно расла, да би у посљедњој четвртини прилику добили и резервисти па се вођство малчице истопило.

Ипак, то никако не умањује убједљив тријумф актуелног шампиона БиХ.

Домаћина је предводио најефикаснији актер меча Хеслип са 23 поена, Душко Бунић се у побједу уградио са 14, а Џонатан Џонс са четири поготка мање. Код гостију прва имена били су Игор Јосиповић са "дабл-дабл" учинком од 10 кошева и 10 скокова и Дино Хоџић са три поготка више.

За разлику од двобоја у Лакташима, много неизвјесније је било на "Пецари", гдје је лидер "Лиге 6" Широки угостио тузланску Слободу и тек у посљедњем минуту осигурао побједу за наставак максималног учинка - 86:82 (27:20, 21:27, 19:12, 19:23).

Са седам разлике је тим Ивана Велића добио први период, али су гости из Тузле са +6 узвратили до одласка на одмор (48:47).

Велић је вјероватно био изузетно љут на своје играче на полувремену, па су Херцеговци по повратку на паркет додатно појачали одбрану и пред одлучујућих 10 минута стекли осам кошева разлике.

Али за само неколико минута су га испустили јер су Тузлаци направили сјајну серију и окренули резултат у своју корист за +6 на шест минута до краја. Гости су одржавали вођство од неколико поена до саме завршнице, кад је домаћин успио да на "искуство и мишиће" однесе тријумф.

Код домаћина одскочили су Иван Мимица са 19 поена, Иван Новачић је додао 14, Јосип Билиновац погодак мање, а Тони Катић 11 кошева уз по осам скокова и асистенција.

На другој страни, изабранике Дамира Мулаомеровића предводио је "четверац" - Мирза Хрнчић (20 поена, 11 скокова), Ратко Петрић (17 поена), Ади Сарајлић (12 кошева, 13 асистенција) и Рамо Ризвић, којем је "зера" недостајала да забиљежи "трипл-дабл" (20 погодака, девет скокова, осам асистенција).

РЕЗУЛТАТИ 5. КОЛА:
Игокеа - Спарс 89:55
Широки - Слобода 86:82

У сриједу:
Леотар - Зрињски (19 х)

ТАБЕЛА:Широки 5-0, Игокеа 4-1, Слобода 3-2, Спарс 2-3, Зрињски (-1) 0-4, Леотар (-1) 0-4.