ФРА: Сент Етјен на прагу Европе!

Фудбалери Сент Етјена забележили су вредну победу у борби за излазак у Европу, док је Тулуз уписао важан тријумф у борби за опстанак, у 32. колу Лиге 1.

Фудбал 13.04.2015 | 16:40

'Зелени' су у првом мечу дана били бољи од Нанта, а једини гол на мечу постигао је Френк Табано у 18. минуту, па је Сент Етјен остао у трци за Лигу Европе.

И Тулуз је славио минималним резултатом против Монпељеа, а једина лоша вест са меча на 'Мунисипалу' је повреда нашег Александра Пешића због које је морао да напусти игру у 28. минуту.

Ипак, домаћи су упркос томе успели да стигну до сва три бода против неугодних 'Ђубретара', а јунак дана био је Оскар Гаудио Трехо, који је у надокнади првог полувремена претворио асистенцију Бен Јадера у погодак. Цео меч за домаће одиграо је Павле Нинков.

Тулуз је овом победом скочио на 18. место, последње које води у другу лигу, али сада има исти број бодова као и Ремс и Лоријен. С друге стране, Монпеље је остао седми са 49 бодова.

Ни у преосталим мечевима стрелци нису били превише расположени – дуел Ланса и Лоријена завршен је без голова, Лили је раним голом Буфала са пенала славио у Евијану, погодак Бенрама био је довољан за победу Нице у Ремсу, док је сусрет Рена и Генгана решио Ола Тоивон у самом финишу.

У последњем мечу дана Бордо је савладао Олимпик из Марсеја са 1:0, а јунак меча био је 24-годишњи Седрик Јамбере - после убацивања Маријана са десне стране, он је пласирао лопту у доњи леви угао у 61. минуту меча. Гости су нападали и дуже су држали лопту у ногама, али су ипак доживели девети лигашки пораз.