ШПА: Барса укочена у Севиљи!

Шампионска трка у Шпанији опет је занимљива захваљујући Севиљи, где је Барселона испустила готово већ виђену победу у 31. колу Примере - 2:2. Са друге стране, фудбалери Атлетика полако могу да се опраштају од одбране титуле, пошто су одиграли истим резултатом ремизирали са Малагом, док је Селта магичном партијом демолирала Рајо Ваљекано са 6:1.

Фудбал 12.04.2015 | 10:40

Мало која екипа може да се врати када Барса поведе са 2:0 у првих пола сата, али су Андалужани то успели уз подршку фантастичне атмосфере на стадиону "Санчез Писхуан".

Одбрана Севиље је у 14. минуту оставила превише простора Леу Месију који се захвалио на поклону и у свом стилу, са десне стране, са таквом лакоћом послао лопту у супротан угао за погодак какав смо често виђали од аргентинског чаробњака.

Предност гостију удвостручио је Нејмар мајсторијом и првим голом из слободњака у дресу каталонског тима, а одговорио му је Евер Банега такође феноменалним ударцем којим је преполовио заостатак.

До тог тренутка у 38. минуту Севиља ништа није показала на свом терену, само је Ибора пропустио одличну прилику, да би у другом полувремену Андалужани ношени ветром у леђа са трибина јурнули по бод.

Голман Серхио Рико је сјајно бранио, зауставио покушај Инијесте, док је Суарез био непрецизан у два наврата, па је стигла казна. Шест минута пре краја севнула је контра коју је повукао искусни Хозе Антонио Рејес, на десном крилу додао до Видала који је на другој стативи пронашао Гамеира и како је Пике каснио, француски нападач је матирао Клаудија Брава за 2:2.

Услед кикса Алетика у Малаги после три узастопне победе, другопласирани Реал им сада бежи седам бодова, док је водећа Барселона девет корака испред.

Један од трагичара је љубимац навијача "јорганџија" Фернандо Торес који је у 37. минуту затресао сопствену мрежу и поништио водећи погодак Антоана Гризмана, што му уједно први првенствени аутогол, а играо је у Серији А и Премијер лиги поред шпанског шампионата.

Малага је чак била ближа тријумфу, јер је дошла до преокрета преко Самјуела, али се Гризман другим голом побринуо да бар бод припадне чети Дијега Симеонеа.

У центру пажње 31. кола били су и фудбалери Селте, јер су демолирали Рајо са 6:1, а могли су и до двоцифреног броја голова у рапсодији на свом "Балаидосу".

Домаћи навијачи доживели су шок док још нису заузели места, јер су гости повели преко Манчуна у 22. секунди и убрзо су могли да удвоструче предност, а онда су се разгоропадили момци из Вига.

Нолито је маестрало разигравао саиграче и уписао три асистенције, Ларивеј је био двоструки стрелац, али је јунак Санти Мина. Талентовани, 19-годишњи нападач имао је свој шоу који је украсио са четири поготка у фантастичној партији Селте, чији су играчи доминирали на сваком делу терена и чинило да се могу да затресу мрежу кад год пожеле.