ШПА: Кордоба већ испала, Атлетико се не предаје!

Фудбалери мадридског Атлетика победили су у гостима Кордобу и, бар привремено, као трећепласирана екипа шпанске Прмере, пришли на два бода заостатка Реалу, а шест водећој Барселони.

Фудбал 05.04.2015 | 11:40

Последњепласирана Кордоба није успела да одоли налетима мадридског Атлетика, који је до тријумфа од 0:2 стигао у првом полувремену.

Прво је Гризман окончао прецизним приземним ударцем полу-контру у петм минуту, а онда је Хименез у 39. асистирао главом Нигуезу, а овај главом послао лопту у даљи угао за коначна два разлике у корист "јорганџија".

Севиља је савладала Атлетик Билбао са 2:0, уз голове постигнуте већ у уводних 20-ак минута. Већ у трећем Видал је искористио врло лошу процену голмана Ираизоза, који је мислио да ће на 25 метара од гола успети да спречи контру ривала, а није успео, док је у 21. минуту Бака крунисао једноставну акцију са десне стране, побегавши чуварима и поставивши коначан резултат који је Севиљу учврстио на петом месту.

Леванте је уз троструког стрелца, 31-годишњег Давида Барала, напунио мрежу Алмерије, савладавши је у гостима са 1:4, а притом постигавши само један гол након што је домаћин у 58. минуту остао без искљученог Дубарбира.

Барал је први гол дао из петерца, на ниско додавање Иваншица, други после лепог пријема лопте грудима и рутинске реализације са леве стране казненог простора, а трећи на асистенцију Касадесуса, који је и сам био стрелац, и то када је изскористио његово додавање у контру да, уз ривала "на леђима", изнова матира Хулијана.

Дуел Малаге и Реал Сосиједада окончан је ремијем, јер је домаћин у 55. минуту повео голом Ресија, главом на асистенцију Кастиљеха из слободног ударца, а гост седам минута пре краја изједначио, и то изванредно прецизним ударцем Парда са око 23 метра, у даљи доњи угао гола који је бранио искусни Камени.