ЕЛ: Дуда и Жељко одлучују о четвртфиналу!

Ефес остао у трци великим преокретом против Арманија, али у последњем колу би требало да победи и Фенербахче у гостима...

Кошарка 04.04.2015 | 10:20

Биће "ватре" идућег четвртка, када се буде решавало питање преостала три учесника плеј-офа Евролиге!

У Е групи ће се о трећем и четвртом месту одлучивати на мечевима Алба - Макаби и Звезда - Панатинаикос, а у Ф групи је на "талону" четврта позиција, за коју конкуришу Ефес и Лаборал Кућа, тренутно изједначени са скором 6-7.

Ефес је био под притиском после тријумфа Лаборала над Фенербахчеом, па је очајно почео меч против Арманија на свом паркету.

"Манекени" су у другој четвртини имали максималних 15 поена вишка (15:30), Ефес је до полувремена смањио, али је у 24. минуту опет био суочен са двоцифреним дефицитом 41:53.

Тада је у невероватну серију ушао Томас Ертел, који се уз подршку Ненада Крстића и Дарија Шарића у наредних 10 минута постарао за тотални преокрет, на недостижних 74:61!

У серији од 33:8, Ертел је убацио 15 поена (4/4 тројке), Крстић осам, Шарић седам, а само је још Чеди Осман убацио једну тројку, за 71:61.

Ефес је у предности над Лаборалом због бољег међусобног скора, а куриозитет је да у последњем колу и једни и други гостују екипама из своје земље, или чак свог града!

Душан Ивковић и његови изабраници иду “на ноге” Фенербахчеу Жељка Обрадовића, који је сигуран на другој позицији, али у случају да ЦСКА изгуби у Милану, може и на сам врх.

За разлику од Ефеса, Лаборал ће играти против Уникахе у Малаги, којој је остало само да се бори за престиж...

ЦСКА је надомак првог места стигао захваљујући тешко извојеваној победи над Олимпијакосом, опет без најбољег играча Василиса Спанулиса - 76:70.

“Армејци” су од првог минута наметнули свој ритам, повели 18:7, али се Олимпијакос опоравио и преузео вођство почетком друге четвртине.

Иако је ЦСКА био у предности већим делом преосталог тока, није могао да се опусти до шест секунди пре краја, када је Слукас при резултату 74:70 промашио додатно слободно бацање.

Андреј Кириленко је први пут од повратка у Москву добио значајнију минутажу и завршио утакмицу са 10 поена, девет скокова, једном асистенцијом и две украдене лопте.

Панатинаикос - Алба 66:68

ТАБЕЛА: Реал 10-3, Барселона 10-3, Макаби 8-5, ПАО 7-6, Алба 7-6, Жалгирис 5-8, Звезда 3-10, Галатасарај 2-11.

ПАРОВИ ПОСЛЕДЊЕГ КОЛА: Алба - Макаби, Звезда - ПАО (9. април), Галатасарај - Барселона, Реал - Жалгирис (10. април).

Лаборал Кућа - Фенербахче 93:76

ТАБЕЛА: ЦСКА 11-2, Фенербахче 10-3, Олимпијакос 9-4, Ефес 6-7, Лаборал 6-7, Армани 4-9, Нижњи 3-10, Уникаха 3-10.

ПАРОВИ ПОСЛЕДЊЕГ КОЛА: Фенербахче - Ефес, Уникаха - Лаборал, Армани - ЦСКА (9. април), Олимпијакос - Нижњи (10. април).