ЕП, квал.: Убједљиви Хрвати, Велшани такође!

Фудбалери Исланда забележили су и четврту победу у група А квалификација за Европско првенство пошто су на гостовању Казахстану славили са 3:0, док је Чешка спречила изненађење против Летоније (1:1). У групи Х, Хрвати су без проблема поразили Норвешку са 5:1, а Азеребејџан је извукао сва три бода против Малте (2:0). Герет Бејл је додатно погурао Велс ка пласману на првенство Европе јер је дао два гола на гостовању у Израелу за тријумф од 3:0.

Фудбал 28.03.2015 | 20:40

Хрватска је у 30. минуту начела Норвешку преко Брозовића, а онда су редом погађали Перишић, Олић, Шилденфелд и Прањић, док је Тети у 81. минуту постигао почани погодак за гостујућу екипу.

Норвежани су у 69. минуту, након што је Ћорлука скривио једанаестерац, имали прилику да постигну још један гол, али је Елионази био непрецизан. Нешто касније, Ћорлука је због друге жуте карте морао да напусти терен, али је његов тим на лаган начин дошао до три бода.

Азеребејџан је головима Хусејнова у четвртом и Назарова у другом минуту надокнаде савладали Малту. Чешка је успела да спречи изненађење Летоније на свом терену, јер је гост водио голом Виснаковска у 30. минуту, али је Пилар у последње минуту игре поравнао.

Највећу лекцију дао је Велс који је утврдио своје прилике да се нађе на првенству Европе у Француској, јер је глако поразио Израел на гостовању.

Тријумф је био режија два најбоља играча, Герета Бејла и арона Рамзија. Рамзи је у првом минуту надоканде првог дела игре погодио за предност, а онда је Бејл у 50. и 77. минуту два пута гађао директно у мету.

Исланд је победом над Казахстаном дошао до 12 бодова, што је шест бодова више од трећепласиране Холандије која има и утакмицу мање. Гостујућа екипа је начела противничку мрежу у 20. минуту када је Гудмундсен убацио лопту у простор искусном Гудјонсену који је погодио леви доњи ћошак.

Само 12. минута касније Сигурдсон је са десне стране извео слободан ударац и пронашао Бјарнасона који је главом без икаквих сметњи оставио за собом чувара и главом поставио 2:0. Исти играч је у првом минуту надокнаде упутио ударац ка голу Сиделњикова, али се лопта одбила од Воротињикова и променила путању, те завршила у левом углу за коначних 3:0.