Србија У-19: Партизановци за наду и ЕП!

Србија победила Швајцарску и задржала шансу да се нађе на завршном турниру. Не зависи све од изабраника Ивана Томића.

Фудбал 28.03.2015 | 16:20

Омладинска фудбалска репрезентација Србије забележила је прву победу у завршним квалификацијама за првенство Европе пошто је у Харкеми, у другом колу Групе 4, савладала селекцију Швајцарске са 3:1 (2:0).

Србија је овим трујмфом задржала шансе да се пласира на ЕП, које ће од 6. до 18. јула бити одржано у Грчкој.

Два гола за победнички тим постигао је Иван Шапоњић у 12. и 77. минуту, док се у листу стрелаца уписао и Андрија Живковић у 29. минуту из једанаестерца.

Једини гол за противника постигао је Туркес у 86. минуту. Швајцарци су последњих десетак минута имали играча мање, а у 79. минуту нису искористили најстрожу казну.

Изабраници селектора Ивана Томића у првом колу изгубили су од Холандије (1:0), а у уторак се у Асену састају са Норвешком. У другој утакмици 2. кола снаге ће одмерити две првопласиране селекције Холандија и Норвешка.

"Викинзи" су на почетку такмичења савладали Швајцарску 1:0.