ПЛ БиХ: Сарајево у ''каналу'', Широки сигуран!

Фудбалери Сарајева поражени су у Врапчићима од Вележа 2:0 у мечу који су обиљежили и инциденти на трибинама, Вагнер постигао сва три гола у побједи Широког над Витезом 3:1.

Фудбал 22.03.2015 | 11:40

Послије двомеча и елиминације од бањалучког Борца у Купу БиХ и само једног бода освојеног у њиховом првенственом дуелу између та два меча, Сарајево је наставило да нижа лоше успјехе.
У суботу је екипа Мехе Кодре у мечу 18. кола Премијер лиге БиХ поражена у Мостару од Вележа резултатом 2:0 и тако направила корак назад у трци за шампионску титулу.

На другој страни, Вележ је и без отпуштеног тренера Недима Јусуфбеговића, који је морао да оде због елиминације из Купа БиХ, стигао до велике побједе. Однос снага две екипе, управо је апострофирао Јусуфбеговић рекавши прије меча да његових 18 бивших играча има плату као један играч Сарајева - Леон Бенко. Ипак фудбал је игра 11 на 11 у којој је Вележ данас доминирао.

На стадиону Врапчићи у првих 45 минута није било голова, а само три минуте послије одмора, Јанковић послије лијепе акције доводи домаћина у вођство.

Десет минута касније гости су повисили на 2:0. Благојевић је са центра упутио одличан пас у процтор, а некадашњи фудбалер Сарајева Анес Хаурдић побјегао је гостујућој одбрани и матирао Делача.

Бордо екипа до краја меча није успјела да наметне иницијативу и уради нешто више, упркос резултатском императиву.

Меч у Врапчићима обиљежили су и сукоби гостујућих навијача, популарних “Хорди зла” са полицијом.

Кикс Сарајева искористио је Широки Бријег који је побједом у гостима код Витеза 3:1 побјегао Сарајеву на пет бодова предности.

Јунак дана је Бразилац Вагнер који је постигао сва три гола за Широки и тако још једном доказао своју класу у Премијер лиги БиХ.

“Фењераш”, екипа Младости из Велике Обарске изненадила је Дрину у Зворнику и головима Марковића и Комарчевића у првом дијелу славила 2:0.

Тузланска Слобода голом Зебе са “бијеле тачке” минут прије краја освојила је сва три бода у мечу са Олимпицом. Стефан је довео госте у вођство у седмом минуту, Мујић је изједначио у финишу првог полувремена, да би Зеба са пенала донио тријумф свом тиму, када је већ био виђен реми на Тушњу.