ШПА: Атлетико сигуран, али је и даље 4.!

Сећате се Химнастика? То је она симпатична шпанска екипа која је у последњих шест и по деценија само један једини пут била члан елитног друштва. А баш тада, у сезони 2006/2007, баш тој екипи - Фернандо Торес је дао гол и све до ове суботе чекао је да поново буде стрелац за Атлетико Мадрид у првенственом мечу.

Фудбал 22.03.2015 | 11:20

Од тог 27. маја 2007, када је дао свој 14. гол за "јорганџије" у тој сезони Примере, Торес је дуго чекао на нови. Истог лета је прешао у Ливерпул, потом у Челси, па био позајмљен Милану, у који се "трајно" преселио 2015.

И, одмах је брзо је прослеђен свом вољеном Атлетику, на позајмицу, за који је дао три гола у Купу, а у суботњем тријумфу над Хетафеом од 2:0 начео је ривала поготком главом у трећем минуту.

До краја полувремена неизвесност на овом мечу је била готова, јер је и Тијаго погодио за Атлетико, поставивши у 44. минуту коначан резултат, чиме је мадридски тим после три узастопна ремија у шампионату коначано победио.

Атлетико се овом победом учврстио на четвртом месту, последњем које води у (квалификације за) Лигу шампиона, док трећепласирана Валенсија има четири бода више.

Рајо Ваљекано се другим узастопним тријумфом учврстио у мирној луци на средини табеле, а стрелац јединог гола против Малаге био је Гаел Какута који је у 22. минуту центаршут Буена главом спровео у мрежу са даље стативе у ближи угао.

Гости из Андалузије су последњих 15 минута играли са десеторицом због искључења Анхелерија услед другог жутог картона и овим поразом су се додатно удаљили од Европе.

Голом Чарлса из изузетно брзе, а одлично одигране акције у контранападу, Селта је у 86. минуту дошла до "минималца" на терену Левантеа, оставивши тако домаћина на врху "зоне испадања", док је тим из Вига успео да се вине на девету позицију.

Атлетик Билбао се учврстио на осмом месту савладавши, уз леп лоб Рика, са 2:1 Алмерију која је до утешног поготка стигла - аутоголом Балензиаге у 47. минуту, док су претпоследња Гранада и 14-пласирани Еибар одиграли 0:0.