ФРА: Златанов хет-трик за тријумф ПСЖ-а!

Фудбалери Пари Сен Жермена савладали су Лоријен 3:1 (1:0) у првом мечу 30. кола и поново избили на чело Лиге 1.

Фудбал 20.03.2015 | 23:30

'Свеци' сада имају 59 бодова, један више од другопласираног Лиона али и меч више, док су гости доживели 16 пораз у шампионату, па су на само пет бодова од зоне испадања.

Дуел на 'Парку Принчева' обележио је Златан Ибрахимовић хет-триком, али је мало недостајало да Лоријен буде четврта екипа која је избегла пораз у Паризу.

Домаћи су повели већ после четири минута игре, када је голман Лекомт скривио једанестарац, а Швеђанин био сигуран са беле тачке.

Резултат се није мењао све до 67. минуту, да би Џордан Ају, на асистенцију Жаноа, донео гостима изједначење. Од тог тренутка, уследила је тотална офанзива екипе Лорана Блана – која је резултирала новим пеналом и новим сигурним извођењем Ибрахимовића за ново вођство.

Коначан резултат сусрета поставио је феноменални Швеђанин, својим 18 поготком у шампионату, пошто је у првом минуту надокнаде на асистенцију Вератија потврдио победу.

Прилику да се врати на прво место Лион ће имати у првом суботњем мечу, јер на 'Жерлану' гостује Ница, док ће Марсеј на гостовању Лансу желети да одржи корак са водећим двојцем.