ФА Куп: Рединг након 88 година у полуфиналу!

Фудбалери Рединга по други пут у својој историји пласирали су се у полуфинале ФА Купа, пошто су у поновљеном мечу савладали Брадфорд – 3:0 (2:0).

Фудбал 17.03.2015 | 09:00

Екипа из Лиге 1, треће енглеске лиге, није успела после ремија без голова на домаћем терену да се супротстави члану Чемпионшипа, који је потпуно заслужено прошао даље.

После само девет минута игре све је практично било решено, јер су Робсон-Кану у шестом и Мекклари у деветом минуту донели Редингу два гола предности, да би коначан резултат сусрета поставио Мекки у 68.

Екипа из Беркшира се последњи пут пласирала у полуфинале најстаријег такмичења на свету пре 88 година.

Рединг ће за пласман у финале играти против Арсенала, који је избацио Манчестер Јунајтеда, док Астон Вила у другом полуфиналу чека победика поновљеног меча између Блекбурна и Ливерпула (0:0).