ИВ: Мари кроз три сета до осмине финала!

Британски тенисер Енди Мари пласирао се у осмину финала Мастерса у Индијан Велсу.

Тенис 17.03.2015 | 08:00

Он је после скоро два сата борбе елиминисао Немца Филипа Колшрајбера у три сета, са 6:1, 3:6, 6:1.

Мари ће у осмини финала турнира у Калифорнији играти против Француза Адријана Манарина, који је избацио Ернестса Гулбиса.

Мари је експресно добио први сет, за мање од пола сата направио је два брејка и најавио убедљиву победу, али се Колшрајбер пробудио у наставку.

Много боље је сервирао, одолео нападу Британца у петом гему, протом сам стигао до брејк шансе у шестом, није је искористио, али је сломио ривала у маратонском осмом поену и из пете шансе одузео му сервис за изједначење.

Међутим, то је разбудило Марија који се у наставку враћа у ритам с почетка меча и са два брза брејка завршава посао.

Мари и његов следећи ривал Манарино се до сада нису састајали.