ПЛ: Арсенал спреман за Монако, Вила сјајна!

Фудбалери Кристал Паласа савладали су КПР са 3:1, у првом мечу 29. кола Премијер лиге, који је обележио утешни гол Филипса са скоро пола терена. Арсенал је са 3:0 био бољи од Вест Хема, а Астон Вила са 4:0 од Сандерленда на гостовању.

Фудбал 14.03.2015 | 19:20

У 21. минуту меча Кристал Палас - КПР Заха је дочекао лопту са левог крила за погодак, али је егзекуција била болна, пошто се после уклизавања Јуна закуцао у стативу. Тада му је лопту упутио Боласи, који је био асистент и у 40. минуту.

На сличан начин, лопта је по земљи ишла оштро у сам шеснаестерац, где је сада сачекао Мекартур пре голмана Грина. И пре одласка на одмор, било је 3:0 захваљујући голу Варда са 15-ак метара.

То је био крај нада за КПР, који је претрпео четврти узастопни премијерлигашки пораз, али, за неутралне љубитеље фудбала исход меча пашће у сенку због утешног гола гостију, и то каквог - Филипс је са скоро пола терена послао неодбрањив пројектил.

Арсенал је у градском дербију против Вест Хема правио увертиру за гостовање Монаку у Лиги шампиона, против ког ће након 1:3 тражити подвиг. То је учинио тријумфално, прво голом Жируа на пас Ремзија пред крај првог полувремена, а улоге су се замениле у 81. минуту. Тада је Француз упослио Велшанина, да би коначан резултат поставио Фламини. Он је у игру ушао уместо Озила, а само минут био му је потребан да затресе мрежу, на асистенцију Казорле.

Навијаче Арсенала може радовати све веће самопоуздање Жируа, који има шест голова и три асистенције на последњих осам премијерлигашких утакмица, па ће покушати да форму потврди и против Монака, у осмини финала Лиге шампиона.

Бентеке и Агбонлахор су са по два гола у размаку од само 30 минута донели велико вођство Астон Вили против Сандерленда, а да све буде занимљивије - толико голова дали су на последњих чак 14 гостовања! "Црне мачке" су први пут у историји Премијер лиге примили четири гола за полувреме, али су и даље испред опасне зоне, у којој су КПР, Барнли и Лестер, који је без голова ремизирао против Хала. ВБА се изборио за три бода против Стоука, одржавајући предност из 19. минута - тада је Браун одлично пратио центаршут Гарднера, за разлику од штопера гостију.