ФРА: Бијелсини ''лудаци убили'' Тулуз!

Марсељ славио са 6:1 у Тулузу и најавио напад на шампионску титулу! Колико су мотивсани играчи Олимпика било је јасно већ на самом старту меча, пошто су гости већ у шестом минуту водили са 2:0, па је домаћина на крају доживео потпуну катастрофу.

Фудбал 06.03.2015 | 23:30

Када год су покушали да му окрену леђа, он се враћао јачи него икад! Таман када је било евидентно да је управа Олимпика из Марсеља почела да окреће леђе Марселу Бијелси, он је са својим тимом направио праву инвазију на Тулуз и домећем тиму на његовом Мунисипалу приредио праву катастрофу – 1:6 (0:4).

Колико су мотивсани играчи Олимпика било је јасно већ на самом старту меча, пошто су гости врећ у шестом минуту водили са 2:0. Четири минута раније Бачуаји је довео Марсељ у вођство на асистенцију Пајеа, док је у шестом Баптист Ало повећао предност Бјелсине екипе.

Потпуну конфузију Тулуза у првих 45 минута до краја првог полувремена гости су успели да искористе у још два наврата.

Франсоа Мубанђе је у 20. минуту погодио сопствену мрежу, док је Бачуаји минут пре краја првог полувремена повећао на 4:0.

Када је Бен Једер у 76. минуту смањио резултат на 4:1 изгледало је да домаћин може да избегне катастрофу, али није успео, пошто су Ају у 78. и Жињак у 89. минуту повећали резултат на коначних 6:1!

Марсељ је пре ове утакмице везао четири првенствена меча без победе, од чега је три пута ремизирао, а затим изгубио од Каена на свом терену.

Управо у наредном колу Марсељ на свом терену дочекује водећи Лион, а за три недеље и Парти Сен Жермен након чега ће бити знатно јасније, ко у овом тренутку заиста има тим за шампионски трофеј.

ЛИГА 1 – 28. КОЛО:

Тулуз – Марсељ 1:6 (0:4)