БЕЛ: Митро-гол носи Андерлехт ка титули!

Митровић вреди за двојицу! Андерлехт са играчем мање срушио Кортрајк, Марушић поцрвенео! Српски интернационалац 12. лигашким голом у сезони прокрчио актуелном прваку пут до победе од 2:0.

Фудбал 02.03.2015 | 19:40

Критичарима још једна опомена пре но што следећи пут прстом упру у Александра Митровића и српског интернационалца окриве за кризу резултата у Бриселу. Српски интернационалац је и у 28. колу Про лиге изнео сав притисак наметнут белгијском шампиону и Андерлехт водио до победе од 2:0 у дерби мечу са неугодним Кортрајком.

Можда овај епитет дерби баш и не звучи логично имајући у виду традицију клубова, али Котрајк Адама Марушића – који је и вечерас био у првом тиму – у последње време игра одлично о чему сведочи и високо пето место на табели Про лиге. Притом је данас имао и малу помоћ искусног штопера Андерлехта Роланда, који је успео да већ у шестом минуту заради црвени картон и остави саиграче на цедилу.

Чинило се – превелик залогај чак и за Андерлехт. Митровић се није сагласио са том оценом. Стивен Дефур је центрирао, а 20-годишњи голгетер браниоца титуле постигао свој шести лигашки гол главом у овој сезони. Укупно 12. (19. ако рачунамо и утакмице у Купу и у Европи) што га сврстава на друго место на листи најбољих стрелаца Белгије.

Марушић пак утакмицу на Ванден Шток стадион неће памтити по добром. У 69. минуту добио је први жути картон, у 80. сасвим беспотребно – можда и престрого – и други због нешто јачег ремпловања уз аут линију. Чим је Кортрајк изгубио бројчану надмоћ Андерлехт се опасуљио и брзо решио питање победника. Била је то брза контра коју је после дуплог паса са Ендијем Нахаром материјализовао 19-годишњи Леандер Дандокер.

Два кола пре краја регуларног дела сезоне Андерлехт дише за врат водећем Клуб Брижу. Разлика је само бод.