ЈСЛ: Луд меч, Звезда срећно до бодова против ''Ћурана''!

Фудбалери Црвене звезде пришли су водећем Партизану на четири бода заостатка након што су у прилично узбудљивом мечу 17. кола Јелен Суперлиге у гостима савладали Јагодину са 2:3. Водили су гости са два гола разлике, имали потом пенал, а након што је Паркер промашио са "беле тачке", домаћи "ћурани" успели су да дођу до нерешеног резултата. То је, десет минута пре краја, својим другим, а случајно постигнутим поготком, променио Дарко Лазовић, поставивши тако коначан резултат и доневши Звезди осму победу у Јагодини, у исто толико гостовања овом ривалу.

Фудбал 02.03.2015 | 16:20

Прво полувреме: Две казне за промашаје "ћурана"

"Ћурани", петопласирани тим на табели Суперлиге, офанзивније су ушли у овај дуел, а њихова два опасна напада у уводних пет минута ипак нису окончана ударцима од којих би превише стрепео Звездин голман и њен нови капитен, Предраг Рајковић. Ипак, у 8. минуту, Миле Савковић је избио сам пред Рајковића, благо искоса са леве стране, а док су му гостујући дефанзивци "дисал иза вратом", упутио је ударац у даљи, небрањени део мреже, после чега му је остало само да се ухвати за главу јер је лопта отишла мање од пола метра даље од жељеног места.

Следећу прилику Јагодинци су имали већ у 11. минуту, када је после центаршута Савковић са седам метара пробао главом да промени резултат, но иако неометан - поново је био непрецизан, иако је непомични Рајковић, као и остатак Звездине конфузне одбране, готово био убеђен да ће лопта одсести у мрежи.

Казна је стигла у 15. минуту: контра црвено-белих, после грешке ривала на средини терена, донела је игру 3-на-3, у којој је Саша Стојановић одлучио да, уместо Орландића, лево, на десној страни проигра Дарка Лазовића, а овај је, ушавши у казнени простор, за корак био испред свог чувара и снажним полу-високим ударцем у супротан угао донео предност гостима, 0:1.

Умирила је та реализација "ћуране", њихови напади постали су напрасно безопасни, али није ни Звезда бриљирала, ма колико "лакше дисали" њени играчи. А када притиска нема, онда се лакше и игра, што је у 26. минуту потврдио и гол Катаија за двоструко већу предност. Велика гужва тада се десила у казненом простору домаћих, пробали су шутевима да промене резултат и Орландић и Цветковић, па онда и Стојановић, који је одлучио да ипак одложи лопту у страну, што је искористио Александар Катаи.

Он је са 18 метара послао прави пројектил у горњи десни угао, а леви голмана Николе Перића, за 0:2 на семафору и нову радост неколико хиљада "делија", те олакшање тренера Лалатовића, који се прекрстио, не верујући ни сам шта су све његови играчи прошли у уводних пола сата игре.

Тим резултатом окончано је прво полувреме, које је приведено крају нешто бољом игром "ћурана", предвођених пре свих Митошевићевим и Јованчићем, не и довољно добро да би дошло до онако квалитетних прилика као на почетку утакмице.

Друго полувреме: Звезда прокоцкала пенал, а онда - лудница
Други део утакмице почео је уз пиротехнички шоу Звездиних навијача, чиме су трибине добиле нови колорит, док су тимови остали у истим саставима на терену. А и разлози за Лалатовићеву неверицу нису јењавали.

Већ у 47. минуту, фаул Милана Ђурића у Јагодинином казненом простору донео је пенал Звезди, после пада Анђелковића. Ипак, уместо промене резултата, Џошуа Паркер је послао лопту далеко изнад пречке, па је остало два разлике за београдски клуб.

"Санкција" за такву ноншалантност стигла је прилично брзо, непуних 15 минута касније, а недуго након што је Лалатовић у игру убацио младог Јовића, уместо стартног шпица, Орландића.

Играо се 61. минут када је брза акција екипе тренера Симе Крунића затекла прилично разређену одбрану браниоца титуле, лопта је, захваљујући прецизном додавану Леповића, тада стигла на десну страну ка Ђорђу Шушњару који је умакао Лазићу и десном ногом послао низак дијагоналан шут тамо где је и хтео, за 1:2 и прилазак "ћурана" на гол заостатка.

Нису се на томе зауставили домаћи. Индиспонирани Паркер у 65. минуту изгубио лопту, потом направио фаул на левој страни Звездине половине терена. Управо одатле Ђурић је упутио идеалан центаршут који је бивши Партизанов шпиц Владмир Јованчић искористио да, главом, изједначи на 2:2.

Деловала је тада Звезда потпуно грогирано, ништа јој није полазило за руком, а ближио се крај меча и то уз резултат који јој баш и није одговарао, бар не после Партизановог другог узастопног ремија. А онда, у 80. минуту, Дарко Лазовић је решио да са десне стране лоб-додавањем левом ногом проигра Јовића и, сасвим нехотице, постигао гол за 2:3 - лопта је, наиме, прелетела и младог саиграча и његовог чувара, преварила голмана Перића који се бацио у десну страну и завршила у мрежи, за ново вођство актуелног шампиона Србије.

Како се ближио крај утакмице, екипа Симе Крунића је покушавала да са све више играча буде на противничкој половини терена, донело је то једну прилику Савковићу, не онолико добру колику је потом имао Паркер на другој страни, где је изнова био непрецизан, очигледно и даље под утицајем промашеног пенала.

А онда, у 95. минуту, домаћин је имао слободњак са 18 метара, цео стадион је био на ногама очекујући исход, но промене резултата није било јер је "живи зид" одрадио оно због чега и постоји, па је тријумф припао екипи са Маракане.